- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

تکلیف همه میدان‌های مشترک نفتی در ۴ سال آینده روشن می‌شود

وزیر نفت گفت: افزایش ظرفیت تولید با اولویت میدان‌های مشترک نفت و به موازات آن افزایش ضریب بازیافت از میدان‌های نفت و گاز دو برنامه راهبردی من در وزارت نفت دولت دوازدهم است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، بیژن زنگنه با بیان این که در برنامه پیشنهادی‌ام برای وزارت نفت دولت دوازدهم عنوان کردم که در طول چهار سال آینده هیچ میدان مشترکی بلاتکلیف نخواهد نماند، تصریح کرد: البته ممکن است همه آنها نتوانند به تولید نهایی  برسند اما کار توسعه و عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.

وی بر ضرورت توجه به افزایش ضریب بازیافت مخازن تاکید کرد و گفت: پس از انقلاب هیچ کار جدی و قابل اعتنایی در زمینه افزایش ضریب بازیافت میدان‌های نفتی نشده، از آنجا که افزایش ضریب بازیافت کار دشوار و مشکلی است، به کار جهادی نیاز دارد.

وزیر نفت، نقطه اتکا برای توسعه میدان‌های مشترک و افزایش ضریب بازیافت را باید بعد از خدا، مهندسان و مدیران جوان صنعت نفت دانست و گفت: نسل جوانی از مهندسان صنعت نفت باید در این زمینه تربیت و فعال شوند تا به اتکای آنها بتوانیم این قفل را که عده‌ای نمی گذارند بازشود را باز کنیم.

بیژن زنگنه، امروز (یکشنبه، ۲۹ مردادماه) با کسب ۲۳۰ رای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان وزیر نفت دولت دوازدهم سکان وزارت نفت را در اختیار گرفت.

[1] [2] [3] [4]