سال مهار تورم و رشد توليد
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ EN

سه شرکت خارجی نتایج طرح مطالعاتی میدان نفتی چنگوله را ارائه کردند

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، علی عباسی لرکی مجری طرح توسعه میدان نفتی چنگوله از ارائه طرح مطالعاتی سه شرکت خارجی  DNOنروژ،  PTTEPتایلند و شرکت گازپروم روسیه به شرکت ملی نفت ایران خبر داد.

بنا براین گزارش، شرکتDNO  نروژ سومین شرکتی می‌باشد که طرح مطالعاتی خود را روز گذشته ۲۱ مرداد ماه به شرکت ملی نفت ایران ارائه داد، بدین منظور تفاهمنامه‌ای میان غلامرضا منوچهری، معاونت توسعه شرکت ملی نفت ایران و بیورن دیل (Bjorn Dale) مدیرعامل شرکت دی ان او نروژ در تاریخ ۲۶ آبان ماه سال گذشته امضا شده بود. همچنین شرکت‌هایPTTEP  تایلند و شرکت گازپروم روسیه پیش تر گزارشات مطالعاتی خود را ارائه داده‌اند.

لازم به ذکر است؛ به زودی بررسی فنی گزارشات این سه شرکت در سطح شرکت ملی نفت ایران و با همراهی تیم فنی شرکت مهندسی و توسعه نفت انجام خواهد شد و بعد از بررسی مذاکرات، در مورد مناقصه این میدان مشترک در قالب قراردادهای جدید نفتی IPC تصمیم گیری خواهد شد.

گفتنی است، میدان مشترک نفتی چنگوله با هدف حفاری ۱۹ حلقه چاه، پس از برگزاری مناقصات کار خود را آغاز خواهد کرد که در ۲ فاز پیش بینی شده است، در فاز اول ۶ حلقه چاه  در قالب طرح تولید زودهنگام با هدف تولید ۱۵ هزار بشکه نفت در روز به مدت ۳۶ ماه از آغاز فعالیت و در فاز دوم توسعه با ۱۳ حلقه چاه و روزانه ۳۵ هزار بشکه نفت در روز که جمعاً۵۰ هزار بشکه نفت در روز از این میدان مشترک نفتی استخراج خواهد شد.

میدان نفتی چنگوله در استان ایلام در ۵۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر مهران و در فاصله ۱۰ تا ۱۵ کیلومتری خط مرزی ایران و عراق( از طرف غرب و شمال غرب) و در حاشیه شمالی فروافتادگی دزفول و مابین میادین نفتی دهلران و آذر قرار دارد که با توجه به محرز بودن ارتباط ساختمانی این میدان با میدان آذر، چنگوله در چارچوب واگذاری عملیات توسعه از طریق قراردادهای جدید نفتی در اولویت قرار گرفته است.

 

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ مرداد ۱۳۹۶ساعت: ۱۳:۲۲۱,۲۲۸ بازدید