سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN
وزير نفت:

فرآیند مناقصه آزادگان به‌طور رسمی آغاز شد

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت در حاشیه مراسم امضای قرارداد فاز ۱۱ پارس جنوبی با شرکت توتال که روز گذشته ( ۱۲ تیر ماه) برگزار شد، زنگنه در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال برنده شدن شرکت توتال در مناقصه آزادگان هست؟ گفت: با توجه به این که مناقصه آزادگان در حال برگزاری است بنابراین درست نیست که بگوییم شانس کدام شرکت نسبت به شرکت‌های دیگر برای برنده شدن در این مناقصه بیشتر است.

وی با بیان این که با دعوت از تعدادی از شرکت‎ها برای حضور در مناقصه آزادگان فرایند مناقصه به‌طور رسمی آغاز شده است، یادآور شد: شرکت‎ها در ۲ سطح، راهبر و همکار و همراه شرکت‎های راهبر برای شرکت در مناقصه دعوت شده‌اند.

وزیرنفت با بیان این که مراحل برگزاری مناقصه باید طی شود به این صورت که شرکت‎ها ابتدا باید پیشنهادهای فنی خود را ارائه کنند و پس از آن پیشنهادهای قراردادی- مالی خود را به ما بدهند، گفت: شرکت‎های زیادی برای حضور در مناقصه میدان نفتی آزادگان ابراز علاقه کرده اند.

زنگنه با بیان این که مسیر طی شده برای امضای قرارداد فاز ۱۱ پارس جنوبی با شرکت توتال مسیر را برای مذاکره قراردادهای بعدی ساده تر کرده است ادامه داد: متن‌های قراردادی که هم اکنون به شرکت‎ها داده می شود مانند متن قرارداد فاز ۱۱ پارس جنوبی نیست اما با الهام و استفاده از این قرارداد تهیه شده است.

وزیر نفت، به وجود برخی انتقادها نسبت به قراردادهای جدید نفتی بیان داشت: وجود این انتقادها، امری طبیعی است و این صداها نشانه افتخار دولت است.

وزیر نفت با بیان اینکه اولویت اصلی، توسعه میادین مشترک است، افزود: تا پایان برنامه ششم توسعه، میزان تولید نفت و میعانات گازی کشور باید به ۶ میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

زنگنه در پایان گفت: امیدوار هستیم که از این پس، همکاران اروپایی و آسیایی حضور خود در ایران را شتاب بدهند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ تیر ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۰۶۹۹۳ بازدید