سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ EN

افتتاح رسمی نمایشگاه عکس آزادگان شمالی

به گزارش روابط عمومی شرکت متن نمایشگاه عکس « آزادگان شمالی » روز یکشنبه ۲۵ مهرماه، با حضور اکبر نعمت الهی، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت، رؤسای روابط عمومی شرکت‌های ملی نفت، گاز، پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، کرامت بهبهانی؛ مجری طرح توسعه میدان آزادگان شمالی، تورج دهقانی؛ معاون مدیرعامل شرکت متن در امور توسعه، حمود مرعشی، مجری طرح توسعه میدان آزادگان جنوبی، تعدادی از مدیران شرکت متن و شرکت چینی« CNPC» به طور رسمی گشایش یافت.

اکبرنعمت الهی، در حاشیه آیین افتتاح نمایشگاه عکس «آزادگان شمالی» در خانه هنرمندان، توسعه میدانهای غرب کارون را اولویت نخست وزارت نفت در دولت تدبیر و امید اعلام کرد.

وی با اشاره به پیشرفت مطلوب توسعه میدان‌های غرب کارون در سه سال گذشته، اظهار کرد: وزارت نفت به همراه شرکت ملی نفت و شرکت متن همه توان خود را برای توسعه میدان‌های غرب کارون به کار گرفته است.

طرح توسعه میدان مشترک آزادگان شمالی در دو فاز و هریک با ظرفیت تولید ٧۵ هزار بشکه نفت در روز اجرا می شود که بهره‌برداری از آن‎ها، تولید نفت از آزادگان شمالی در مجموع به ١۵٠ هزار بشکه در روز می رسد. هم اکنون فاز نخست این میدان اجرایی شده است و ایران روزانه ٧۵ هزار بشکه نفت از این میدان مشترک برداشت می‎کند.

فاز نخست میدان آزادگان شمالی در قالب قراردادهای بیع متقابل توسعه یافته و شرکت سی‌ان‎پی‎سی پیمانکار طرح توسعه این میدان است.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت با بیان این که تاکنون سرمایه‌گذاری فراوانی برای توسعه میدان‌های مشترک غرب کارون شده است، ادامه داد: هم اکنون پیمانکاران داخلی و خارجی با همه توان خود برای توسعه این میدان‌ها در حال فعالیت هستند.

شرکت ملی نفت چین (CNPC)، انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران، شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و خانه هنرمندان ایران، حامیان مادی و معنوی برپایی نمایشگاه عکس آزادگان شمالی به شمار می‌روند. این نمایشگاه تا ٢٨ مهرماه برپاست.

میدان نفتی آزادگان شمالی بخشی از میدان نفتی آزادگان به شمار می رود که در حدود ١٢٠ کیلومتری غرب اهواز (غرب رودخانه کارون) در منطقه مرز مشترک ایران و عراق در جنوب غرب ایران واقع شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ مهر ۱۳۹۵ساعت: ۰۸:۱۳۶۹۳ بازدید