سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ EN

برگزاری مانور اطفای حریق در تلمبه خانه غرب کارون

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت به مناسبت ۷ مهرماه گرامی داشت روز ْایمنی و آتش نشانی مانور اطفای حریق توسط تیم HSE طرح تلمبه خانه غرب کارون برنامه ریزی و اجرا شد.news

بنابراین گزارش، سناریوی اجرایی این مانور بدین صورت بود که همه‌ی نفرات در جبهه های مختلف سایت مشغول به فعالیت می باشند که ناگهان تابلوی برق در محوطه پمپ های اصلی دچار حریق شده و یک نفر از کارگران مشغول به کار دچار جراحت و سوختگی می شود. با اطلاع رسانی سریع مسئول HSE  آن بخش عملیاتی و اعزام سریع نیروهای آتش نشانی و اورژانس مستقر در سایت، عملیات اطفاء حریق و انتقال مصدوم به سرعت صورت می پذیرد. در مرحله اجرای مانور این عملیات در بازه زمانی ۳ الی ۵ دقیقه صورت پذیرفت که نشان از آمادگی و هماهنگی تیم HSE مستقر در سایت تلمبه خانه غرب کارون دارد.

عبدالعلی کارشناس کنترل پروژه و هماهنگ کننده HSE  این پروژه با بیان اهمیت این طرح و نیاز به آمادگی دائمی و هوشیاری نیروهای مشغول به کار در این پروژه بیان داشت در آینده ای نزدیک با هماهنگی مدیریت های مرتبط در شرکت متن مانورهای HSE با وسعت عملیاتی بیشتر و نیز در مقیاس استانداردهای بین المللی طرح ریزی و اجرا خواهد شد.

لازم به ذکر است طرح احداث تلمبه خانه‌های غرب کارون،امیدیه و خطوط انتقال نفت خام میادین غرب کارون از طرح‌ های اولویت‌دار شرکت مهندسی و توسعه نفت می باشد که وظیفه انتقال نفت سبک و سنگین میادین مشترک غرب کارون به مبادی صادراتی را عهده‌دار است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ مهر ۱۳۹۵ساعت: ۱۶:۱۶۸۶۵ بازدید