سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ EN

پیش بینی افزایش میزان تولید از میدان مشترک نفتی یاران جنوبی

       سرپرست طرح توسعه میدان نفتی یاران جنوبی با اعلام پیش بینی تولید روزانه بیش از ۴٠ هزار بشکه نفت از میدان یاران جنوبی در سال آینده، گفت: با توجه به تهیه MDP  جدید قطعا تعداد چاهها و میزان تولید از میدان افزایشی قابل توجه خواهد داشت.

 به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، همایون کاظمینی با بیان این که تاکنون عملیات آماده سازی موقعیت ٢٢ حلقه چاه انجام شده است، گفت: علاوه بر این موارد همه جاده‌های دسترسی و یک سیل بند برای جلوگیری از ورود سیل به منطقه آماده شده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۸ دکل دراین میدان فعال است و به زودی ۴ دکل دیگر به این منطقه افزوده می شود، افزود: چهار شرکت ایرانی عملیات حفاری این میدان را بر عهده دارند.

کاظمینی با بیان این که بر اساس دستورالعمل شرکت ملی نفت برنامه سطح الارضی میدان را اجرا کرده ایم، گفت: در حال حاضر اسناد مناقصه توزیع شده و در مرحله انتخاب پیمانکار هستیم. بر اساس اطلاعات کسب شده از چاه ارزیابی در این میدان امکان تولید از لایه های دیگر محتمل می‌باشد.

سرپرست طرح توسعه یاران جنوبی گفت: بر اساس MDP اولیه تاکنون توسعه میدان یاران جنوبی حدود ۴۰ درصد پیشرفت داشته، اما MDP جدیدی برای این میدان در حال تهیه است که بر اساس آن پیش‌بینی می‌شود بتوان عملیات حفاری را در لایه نفتی دیگری نیز انجام داد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ بهمن ۱۳۹۳ساعت: ۰۹:۵۵۶۸۶ بازدید