سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

تسریع روند رسیدگی به درخواست های سرمایه گذاران در منطقه ویژه انرژی پارس

پنجره واحد در سرمایه گذاری به منظور تسریع فرآیند جذب سرمایه و کاهش زمان رسیدگی به درخواست های سرمایه گذاران با حضور مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مهدی یوسفی؛ مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در آیین راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری گفت: هدف از تاسیس و استقرار این پنجره، تمرکز و تسریع در صدور تمامی مجوزهای مرتبط با امر سرمایه گذاری است.

یوسفی راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری در سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس را یک گام مهم در راستای کاهش فرآیند رسیدگی به درخواست های سرمایه گذاری در منطقه قلمداد کرد و افزود: با راه اندازی این دفتر رسیدگی به درخواست سرمایه گذاران از ۳ ماه به ۳ روز کاهش پیدا خواهد کرد.

وی توضیح داد:  افزون بر کاهش زمان رسیدگی به درخواست های سرمایه گذاران، تکریم ارباب رجوع و جذب و تشویق سرمایه گذاران داخلی و خارجی نیز از دیگر اهداف این طرح است.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس ادامه داد: وجود ذخایر عظیم گاز میدان گازی پارس جنوبی، استقرار صنایع پایین دستی صنعت نفت و وجود پالایشگاه های متعدد گازی که خوراک اصلی مجتمع های پتروشیمی را تامین می کند از پتانسیل های بالقوه منطقه برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی به شمار می رود.

وی وجود فرودگاه بین المللی خلیج فارس و مجتمع بندری پارس با توان پهلو دهی ۲۵ کشتی به صورت همزمان را از دیگر ظرفیت های منطقه برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی عنوان کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸ مرداد ۱۳۹۳ساعت: ۰۹:۵۵۳۴۸ بازدید