سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت نفت بررسی کیفی می شوند

شرکت نفت فلات قاره ایران با هدف بررسی کیفیت مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت با پژوهشگاه صنعت نفت، تفاهم‌نامه امضا می‌کند. 
محمد علی بهبهانی در گفت ‌و ‌گو با خبرنگار پایگاه اطلاع ‌رسانی شرکت ملی نفت ایران، با اعلام این خبر گفت: مواد شیمیایی مورد مصرف در صنعت نفت که از خارج وارد کشور می‌شوند از لحاظ کیفیت نیاز به کنترل و بررسی دارند به همین منظور شرکت نفت فلات قاره ایران درصدد امضا تفاهم‌نامه با پژوهشگاه صنعت نفت به منظور بررسی و نظارت بر کیفیت مواد شیمیایی مورد مصرف در این شرکت است.
وی تاکید کرد: بر اساس این تفاهم نامه، پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان هاب، مواد شیمیایی مورد مصرف در شرکت نفت فلات قاره ایران را از لحاظ کیفیت بررسی می‌کند.
بهبهانی با بیان اینکه بسیاری از مواد شیمیایی مورد مصرف در صنعت گاهی از کیفیت لازم برخوردار نیستند، گفت: یک تفاهم‌نامه با پژوهشگاه صنعت نفت به منظور نظارت و کنترل مواد شیمیایی و تهیه فرمولاسیون بومی در آینده ای نزدیک منعقد می‌شود.
حل مشکلات افزایش تولید در میدان نفتی درودرئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت فلات قاره ایران، همچنین از حل مشکلات تولید در میدان نفتی درود خبر داد و گفت: تشکیل آسفالتین سر چاه و تولید بیش از حد آب از مشکلات عمده میدان درود است و برای رفع این مشکل و افزایش تولید، از آسفالتین و وکس این میدان نمونه ‌برداری و به پژوهشگاه صنعت نفت ارسال شده است تا فرمولاسیون بومی برای رفع این مشکل ارایه شود.

گفتنی است، مدیریت پژوهش و فناوری شرکت نفت فلات قاره ایران از شرکت‌های توانمند در این زمینه دعوت می کند تا فرمولاسیون خود را برای رفع مشکل میدان درود، ارایه دهند تا در صورت امکان و تایید از سوی پژوهشگاه صنعت نفت مورد استفاده قرار گیرد.
بهبهانی با بیان اینکه مشکلات تولید در شرکت نفت فلات قاره با روش‌های چاه‌محور(کوتاه مدت)، تاسیسات محور (میان مدت) و میدان محور (بلند مدت) رفع می شود، گفت: هم‌اکنون این شرکت برای حل برخی از مشکلات تولید از طریق برنامه های کوتاه مدت در حال بررسی و ورود به فاز اجرایی است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ اسفند ۱۳۹۲ساعت: ۱۰:۲۸۵۶۳ بازدید