سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

ورود شرکت ملی حفاری ایران به بازارهای بین المللی

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری از ورود این شرکت به بازار رقابت بین المللی خبر داد و گفت: در صورت خودکفایی صددرصدی صنعت حفاری نیز نباید ارتباط با کشورهای خارجی را از دست بدهیم. 
محمدرضا تاکایدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران از برنامه ریزی این شرکت به منظور حضور در بازارهای بین المللی خبر داد و گفت: هر چند هنوز بازار داخلی از نقطه نظر عملیات و خدمات حفاری به طور کامل اشباع نشده اما ورود به بازارهای بین المللی به منظور ارتقا جایگاه صنعت حفاری و ایجاد توان رقابتی، اجتناب ناپذیر است.
وی با اشاره به امضا تواقفنامه با عراق به منظور ارائه خدمات حفاری به این کشور، گفت: حضور در بازارعراق وشهرهای بصره و مجنون، نخستین اقدام شرکت ملی حفاری ایران به منظور حضور در صحنه رقابت بین المللی است که امیدواریم این امر آغازی برای ورود به بازار سایر کشور باشد.
تاکایدی با بیان اینکه حضور و ادامه فعالیت در بازارهای خارجی سخت گیری های خاص خود را دارد، افزود: شرکت ملی حفاری ایران در نخستین گام به دنبال ارائه خدمات حفاری و سپس ارائه دانش فنی و انجام پروژه های کلید در دست (EPD) در این کشورهاست.
وی افزود: ارتباط با کشورهای خارجی به منظور انجام تبادل تکنولوژیکی و دانش فنی روز، یک ضرورت محسوب می شود، حتی اگر به خودکفایی صد در صدی هم دست یابیم نباید ارتباط با کشورهای خارجی را از دست بدهیم.
ناوگان ملی حفاری تا پایان سال ۱۳۹۳ به ۸۰ دستگاه می رسد
تاکایدی یادآور شد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، هم اکنون بازسازی و ارتقاء توان فنی ناوگان حفاری در دستور کار شرکت ملی حفاری ایران قرار دارد که انتظار می رود تا سال آینده به وضعیت خوبی در این زمینه دست پیدا کنیم.
وی از افزایش ناوگان عملیاتی شرکت ملی حفاری ایران خبر داد و گفت: بر اساس برنامه، تعداد ناوگان این شرکت تا پایان سال ۱۳۹۳ باید به ۸۰ دستگاه برسد ضمن اینکه در بخش دریایی نیز افزوده شدن ۲ دستگاه تا پایان سال ۱۳۹۴، پیش بینی شده است.
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری در پروژه های حفاری، افزود: در صورت تامین منابع مالی، احتمال افزایش ناوگان حفاری تا ۸۵ دستگاه نیز وجود دارد.
تاکایدی درخصوص همکاری و تعامل سازنده با سازندگان داخلی نیز گفت: هم اکنون با بسیاری از شرکت های داخلی در زمینه ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت حفاری مانند MWD، موتورهای درون چاهی و تجهیزات لاگینگ وارد مذاکره شده ایم که امیدواریم این امر بتوانند پاسخگوی نیاز این صنعت مادر باشد.
به گزارش NIOC، شرکت ملی حفاری ایران با در اختیار داشتن امکانات پیشرفته و نیروی انسانی متخصص و مجرب یکی از معدود شرکت های حفاری جهان است که عملیات حفاری چاه های نفت و گاز و خدمات فنی و مهندسی مربوط را انجام می دهد. این شرکت با در اختیار داشتن ۷۴ دستگاه حفاری خشکی و دریایی و بیش از ۱۶ هزار نیروی انسانی متخصص در اقصی نقاط ایران، در سخت ترین شرایط آب و هوایی و مناطق صعب العبور و کوهستانی عملیات حفاری چاه های نفت و گاز را به انجام می رساند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ دی ۱۳۹۲ساعت: ۰۸:۵۴۶۳۶ بازدید