سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

افزایش ۲۶٫۷ درصدی واردات نفت کره جنوبی از ایران

اداره گمرک کره جنوبی اعلام کرد که واردات نفتی این کشور از ایران در نوامبر ۲۰۱۳ (آبان ماه ۱۳۹۲) نسبت به ماه پیش از آن، ۲۶٫۷ درصد افزایش یافت و به ۱۳۰ هزار و ۱۹۳ بشکه در روز رسید. 
به گزارش گروه بین الملل پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، به نقل از خبرگزاری فارس، اداره گمرک کره جنوبی اعلام کرد: واردات نفت این کشور از ایران در ماه نوامبر (آبان ماه) بیش از ۲۶ درصد نسبت به ماه پیش از آن افزایش یافته است.
بر این اساس، کره جنوبی در ماه نوامبر، ۵۳۲ هزار و ۸۵۱ تن یا ۱۳۰ هزار و ۱۹۳بشکه نفت در روز از ایران خریداری کرده است که نسبت به ماه اکتبر ۲۶٫۷ افزایش را نشان می‌دهد.
این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۴٫۶ درصد کمتر است.
وزارت خزانه‌داری آمریکا در پایان ماه نوامبر، معافیت ۶ ماهه کشورهای چین، هند، کره جنوبی و چند کشور دیگر را برای واردات نفت از ایران تمدید کرد.
به دنبال توافق هسته‌ای ژنو، کشورهای واردکننده نفت ایران ملزم نیستند تا سطح کنونی میزان واردات نفت خود از ایران را کاهش دهند؛ بر اساس قوانین تحریمی آمریکا، کشورهای واردکننده نفت ایران برای دریافت معافیت از تحریم‌ها باید میزان واردات نفتی خود از این کشور را کاهش دهند.
به گزارش رویترز متوسط واردات نفت کره جنوبی از ایران در مدت ۶ ماهه ژوئن تا نوامبر ۱۲۵ هزار و ۷۶۹ بشکه در روز بوده است که نسبت به ۶ ماه پیش از آن ۱۵ درصد کاهش یافته است..به گفته منابع آگاه، سئول متعهد شده بود تا میزان واردات ۱۴۸ هزار و ۱۶ بشکه در روز خود در دسامبر ۲۰۱۲ را تا ماه می ۲۰۱۳ تا ۱۵ درصد کاهش دهد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ آذر ۱۳۹۲ساعت: ۱۴:۳۴۴۰۰ بازدید