سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

پایگاه داده های مکانی یکپارچه صنعت نفت در منطقه ویژه پارس ایجاد می شود

مدیر طرح های مهندسی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از ایجاد پایگاه داده های مکانی یکپارچه صنعت نفت در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس خبر داد. 
سیدمحی الدین جعفری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر گفت: یک مرکز متمرکز GIS صنعت نفت در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به منظور کاهش موازی کاری و هزینه ایجاد خواهد شد.
وی با بیان اینکه درپروژه ایجاد پایگاه داده های مکانی یکپارچه صنعت نفت در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، تمامی اطلاعات مربوط به صنعت نفت در سطح زمین و زیرزمین پس از بررسی سازماندهی خواهد شد، گفت: تا کنون ۵۰۰ مورد از اطلاعات موجود در سطح و زیر زمین شناسایی شده است.
جعفری با تاکید براینکه شناسایی اطلاعات GIS صنعت نفت در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در حال انجام است، تصریح کرد: اطلاعات مورد نیاز، وارد نرم افزاری که قابلیت استفاده در محیط GIS را دارد، می شود.
وی با عنوان اینکه پروژه ایجاد پایگاه داده های مکانی یکپارچه صنعت نفت در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برای نخستین بار انجام می شود، تاکید کرد: فاز اول این پروژه که شناسایی عارضه(اطلاعات سطح و زیر زمین) با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان در حال انجام است.
مدیر طرح های مهندسی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس افزود: فاز دوم این پروژه، شامل تهیه نرم افزار و خرید سیستم دیتا سنتر و فاز سوم نیز ورود اطلاعات به سیستم دیتا سنتر است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ آذر ۱۳۹۲ساعت: ۱۰:۴۵۵۶۳ بازدید