سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN

برگزاری ۲۳ دوره آموزشی

رئیس اداره آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی حفاری ایران از برگزاری ۲۳ دوره آموزش کنترل فوران چاه های نفت و گاز طی هشت ماه سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مهدی مهران از برگزاری ۲۳ دوره آموزشی عملیات کنترل فوران طی هشت ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: صنعت حفاری، صنعتی کاملاً تخصصی و پیچیده است و بسیاری از دانش ها و تکنولوژی های روز را در بر می گیرد.
وی افزود: در همین راستا و به منظور ارتقاء دانش فنی، دوره کلیدی کنترل فوران برای متخصصان برنامه ریزی و به صورت مستمر در حال اجراست.
مهران یادآور شد: از اصول اولیه کار در این صنعت و حفاری چاه های نفت و گاز در خشکی و دریا آشنایی با تخصص فوران است که هه شرکت های نفتی، گذراندن این دوره را در سرفصل برنامه های آموزشی خود قرار داده اند.
وی گفت: آموزشگاه تکنولوژی حفاری این شرکت یکی از معتبرترین آموزشگاه های حفاری کشور و منطقه غرب آسیا در زمینه حفاری چاه های نفت و گاز بوده و در همین راستا با توجه به نیاز شرکت های حفاری شمال، نفت و گازپارس، فلات قاره و بقیه شرکت ها، دوره مورد نیاز از سوی اساتید متخصص برنامه ریزی و به اجرا در می آید.
مهران به گسترش فعالیت آموزشی برون مرزی اشاره و گفت: پس از انجام موفقیت آمیز دوره آموزشی برای کارکنان شرکت نفت کشور بولیوی، در آینده ای نزدیک آموزش ۲ گروه از کارکنان عملیاتی شرکت حفاری عراق را نیز شروع خواهیم کرد.
رئیس آموزش و تجهیز نیروی انسانی ملی حفاری افزود: امروزه حفر یک چاه نفت یا گاز، تنها ایجاد یک حفره در مخزن نفتی نیست، بلکه تکنیک و تکنولوژی های به کار گرفته و بکارگیری صحیح در حفاری به همان درجه حفر چاه، مهم و اساسی است.
مهران به شبیه سازهای (Simulator) آموزشی حفاری اشاره کرد و گفت: از جمله مواردی که استفاده از آن در صنعت پیچیده و پر هزینه حفاری لازم است، آموزش و استفاده از شبیه سازهای ( Simulator ) آموزشی حفاری است که همه کارکنان عملیاتی بایستی قبل از ورود به دستگاه حفاری کاملاً با دانش فنی کنترل فوران آشنایی پیدا کنند.
وی افزود: استفاده از این شبیه ساز می تواند زمان فرآیند یادگیری را کاهش دهد ضمن اینکه ارتباط و درک در یک محیط مجازی و بی خطر را فراهم آورده و یک فرصت برای آزمایش، خطا و بهبود شرایط اضطراری فراهم می کند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ آبان ۱۳۹۲ساعت: ۱۰:۵۷۱,۱۴۹ بازدید