- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

پروژه پاکسازی دریاچه های آلوده به نفت توسط کویت

شرکت نفت کویت با اجرای مناقصه ای که بخشی از برنامه سه و نیم میلیارد دلاری غرامت جنگ سازمان ملل است، قصد دارد دریاچه های آلوده به نفت خود را پاکسازی کند.
به گزارش گروه بین الملل پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، شرکت های فعال در زمینه پاکسازی آلودگی های نفتی برای شرکت در این مناقصه تا اول دسامبر (۱۰ آذر ماه سالجاری) فرصت دارند، ثبت نام کنند.
بر اساس این گزارش، کویت همچنین برای پاکسازی آلودگی های نفتی که در آینده ممکن است، رخ دهد نیز مناقصه ای برگزار می کند.
شرکت کانادایی CORRE، که یک شرکت شناخته شده که پیش تر نیز در زمینه پاکسازی آلودگی های نفتی در کشورکویت فعالیت داشته است، قصد دارد در این مناقصه شرکت کند.
«جان لورنزو»؛ مدیر عامل شرکت CORRE می گوید: در سال های اخیر ما به دنبال افزایش دانش خود در زمینه پاکسازی رسوبات و آلودگی های نفت و پاک سازی خاک های آلوده به نفت بودیم تا بتوانیم در برنامه های پاک سازی دریاچه های نفتی کویت شرکت کنیم.
وی می افزاید: ما همچنین تکنولوژی های خود را بهبود بخشیده ایم و آن ها را مورد آزمایش قرار داده ایم چرا که به خاطر وسعت بالای آلودگی، این پاکسازی یک پروژه بلند مدت محسوب می شود.
لورنزو همچنین با ابراز اشتیاق برای شرکت در پروژه پاکسازی محیط زیست، گفت: ما در همه پروژه های پاکسازی کویت و پروژه های جانبی الزامی برای پاکسازی محیط زیست شرکت خواهیم کرد.
شرکت ملی نفت کویت امیدوار است بتواند ۴۰ تا ۶۰ میلیون تن از رسوبات سنگی نفتی و نیز خاک های آلوده به نفت را که ۳۴۰ دریاچه را تحت تأثیر قرار داده و منطقه ای به وسعت ۱۱۴ کیلومتر را شامل می شود را پاک سازی کند.
[1] [2] [3] [4]