سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

توسعه پارس جنوبی، نیازمند پشتیبانی مطالعات

معاونت منابع هیدروکربوری مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران اظهار داشت: توسعه میدان پارس جنوبی علاوه بر فعالیت های اجرایی و عملیاتی، به پشتیبانی مناسب مطالعاتی در زمینه های آزمایشگاهی، مدلسازی و حتی در برخی موارد به اجرای پروژه های پایلوت نیاز دارد. 
کریم زبیدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با تاکید بر ضرورت رفع نارسایی ها در حوزه اطلاعات مخزنی، گفت: با توجه و کار بیشتردر این زمینه، افزون بر اینکه سود بیشتری نصیب کشورمی شود، مدیریت این میدان عظیم و استثنایی را نیز بهتر هدایت خواهیم کرد.
به گفته زبیدی، ادامه روند انجام فعالیت های مدیریت پروژه و حتی در صورت نیاز، تعریف MC برای پروژه ها اجتناب ناپذیر است؛ اما در عین حال نباید از انجام مطالعات بالادستی نیز غفلت کرد.
وی یادآور شد: مطالعات بالادست منجر به تولید صیانتی می شود و دسترسی به حداکثر تولید بهینه (Max Efficient Rate) را ممکن می سازد.
زبیدی با تاکید بر لزوم ساماندهی فعالیت ها در بخش مهندسی فرآیند و استفاده از فرآیندهایی که منجر به تولید LNG و GTL می شوند، خاطرنشان کرد: بدیهی است در این بخش، اقتصاد و بازاریابی محصولات نقش اصلی را ایفا می کنند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ آبان ۱۳۹۲ساعت: ۱۵:۰۵۳۴۳ بازدید