سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

ضرورت ارتقای جایگاه سرمایه گذاری و تامین منابع مالی

اهمیت و لزوم ارتقای جایگاه سرمایه گذاری و تامین منابع مالی در شرکت ملی نفت ایران، موضوعی بود که در جلسه امروز تودیع و معارفه معاون سرمایه گذاری این شرکت مورد تاکید قرار گرفت. 
به گزارش خبرنگار NIOC، مراسم تودیع عزت اله زارعی هنزکی؛ معاون سابق مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور سرمایه گذاری و تامین منابع مالی و معارفه علی کاردر؛ معاون جدید مدیرعامل در این امور، عصر امروز (سه شنبه؛۳۰مهرماه) برگزار و طی آن، بر اهمیت و لزوم ارتقای جایگاه سرمایه گذاری و تامین منابع مالی در این شرکت تاکید شد.
رکن الدین جوادی؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در این جلسه با بیان اینکه تامین منابع مالی در حکم تامین حداقل نیازها، برای یک شرکت است، گفت: پس از تامین منابع مالی، یک شرکت می تواند به مباحث دیگر از قبیل منابع انسانی، تولید و دیگرالزامات بپردازد.
وی افزود: تامین منابع مالی و سرمایه گذاری به قدری حائز اهمیت است که معاونتی برای آن در نظر گرفته شده و هر روز که می گذرد، بر اهمیت این مقوله افزوده می شود.
جوادی تاکید کرد: لازم است با در پیش گرفتن رویکردی منسجم، معاونت سرمایه گذاری شرکت ملی نفت ایران ساماندهی شود تا بستر برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی بیش ازگذشته فراهم آید.
به گفته وی، فضا باید به نحوی برای حضور سرمایه گذاران خارجی مهیا شود که در صورت رفع موانع و تنگناها و بهبود روابط با جهانیان، بتوانیم شرایط جذب سرمایه گذاری را به خوبی ایجاد کنیم.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر اینکه منابع داخلی نمی تواند پاسخگوی نیازهای این شرکت باشد، تصریح کرد: برای تحقق اهداف پیش رو، باید بستر مساعدی را برای جذب سرمایه گذاری فراهم کنیم و لازم است در این مسیر، از ابزارهای جدید و متنوعی استفاده شود.
وی با اشاره به ضرورت کاهش وابستگی بودجه کشور به نفت بر اساس قانون، ادامه داد: هم اکنون جلسات تعیین بودجه نفت در سال ۹۳ را پیش رو داریم و باید تمام تلاش خود را برای افزایش بهره وری و استفاده بهینه از منابع مالی به کار گیریم.
 معاونت سرمایه گذاری، پشتیبان شرکت های تابعه
در ادامه این نشست، عزت اله زارعی هنزکی به توضیح فعالیت های انجام شده در معاونت سرمایه گذاری شرکت ملی نفت ایران پرداخت و گفت: تدوین سند راهبردی سرمایه گذاری با استناد به مطالعات دانشگاهی و نظرات کارشناسان، تدوین بسته های اجرایی سرمایه گذاری، ایجاد وب سایت سرمایه گذاری و انجام مکانیزه فعالیت ها و تدوین پیش نویس قرارداد فروش گازهای همراه نفت، تنها بخشی از فعالیت هایی است که در مدت ۳۴ ماه حضور در معاونت سرمایه گذاری شرکت ملی نفت ایران پیگیری شده است.
وی بر لزوم همراهی تمامی شرکت های تابعه با معاونت سرمایه گذاری، تاکید و در عین حال تصریح کرد: معاونت سرمایه گذاری شرکت ملی نفت ایران باید به عنوان یک تکیه گاه برای شرکت های تابعه محسوب شود تا شرکت ها بتوانند با اتکا به این معاونت، حضور قوی تری در سطوح کاری خود داشته باشند.
علی کاردر؛ معاون امور سرمایه گذاری شرکت ملی نفت ایران نیز با تقدیر از زحمات زارعی هنزکی، ابراز امیدواری کرد که این معاونت بتواند با تعریف روش های جدید و بهره مندی از تجارب گذشته، در تامین منابع مالی شرکت ملی نفت ایران بهتر از گذشته عمل کند.
وی با اشاره به سال های جنگ تحمیلی و از جان گذشتگی های مردان صنعت نفت، خاطرنشان کرد: صنعتگران نفت، روزهای سختی را پشت سر گذاشتند و با توجه به پتانسیل و ظرفیت بالای منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران، می توان به بهبود شرایط فعلی و گذر از مانع تحریم های بین الملی نیز مانند همیشه امیدوار بود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ آبان ۱۳۹۲ساعت: ۱۰:۳۲۳۷۷ بازدید