سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

نرم ‏افزار مدیریت چاه توسط پژوهشگاه صنعت نفت

پژوهشگران پردیس بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت برای نخستین بار در کشور موفق به تولید نرم افزاری با عنوان مدیریت چاه پارس با استفاده از روش های تصمیم گیری چند معیاره شدند. 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با استفاده ازروش‏های تصمیم‏گیری چندمعیاره درنرم‏افزارمدیریت چاه پارس، می توان بهترین راه‏ حل‏ را در مورد روش‏های افزایش تولید چاه‏محور اتخاذ کرد.
نرم‏افزار مدیریت چاه پارس، اخیرا در شورای عالی انفورماتیک کشور تایید شده است و مدیران می‏توانند در مواقعی که بودجه یا امکانات آنها در قیاس با نیازهای متعدد، محدود باشد، به‏ آسانی با اولویت‏بندی راه‏ حل‏ها براساس جدیدترین معیارهای علمی در کم‏ترین زمان ممکن، بهترین تصمیم را برای جبران کاهش تولید بگیرند.
نرم‏افزارمدیریت چاه پارس، که برای نخستین بار درایران و در پژوهشگاه صنعت نفت توسعه یافته است، می‏تواند کمک شایانی به تصمیم‏گیری مدیران صنعت نفت برای جبران افت تولید با استفاده از روش‏های چاه‏محور کند.
نرم‏افزار مدیریت چاه پارس به گونه‏ای طراحی شده که مشکلات مرسوم چاه مانند تولید شن، آب و گاز، فرازآوری، تولید آسفالتین و رسوب اسکیل در آن طبقه‏بندی شده‏اند، بنابراین کاربر با توجه به داده‏های ورودی (اطلاعات چاه) می‏تواند راه حل‏های اولویت‏دار را برای رفع برخی از مشکلات چاه در خروجی نرم‏افزار مشاهده کند.
این گزارش حاکیست، هم‏اکنون ویرایش دوم نرم‏افزارمدیریت چاه پارس طی یک قرارداد و با نظارت کارشناسان مدیریت نظارت بر تولید در حال توسعه است و با اتمام ویرایش دوم، پژوهشگاه صنعت نفت آماده ارایه این نرم افزار به شرکت های خواهان استفاده از این نرم‏افزار است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ مهر ۱۳۹۲ساعت: ۱۳:۲۴۴۱۶ بازدید