سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

ساخت ۸ پالایشگاه میعانات گازی در منطقه ویژه پارس

مدیر توسعه اقتصادی و جذب سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از درخواست هشت نفر سرمایه گذاری ایرانی برای ساخت هشت مینی پالایشگاه میعانات گازی در این منطقه خبر داد. 

حجت الله فریدونی؛ در گفت و گو با خبرنگارNIOC با اعلام این خبر گفت: با ساخت و بهره برداری از این هشت پالایشگاه، محصولات فرعی میعانات گازی از جمله گازوئیل، بنزین، نفتا و قیر ۷۰-۶۰  تولید خواهد شد.

 وی ظرفیت این پالایشگاه ها را بین ۲۰ تا ۱۵۰ هزار بشکه در روز عنوان کرد و افزود: طبق پیش بینی ها تا سه سال آینده این هشت پالایشگاه به بهره برداری خواهد رسید.
مدیر توسعه اقتصادی و جذب سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس توضیح داد: از هشت سرمایه گذارایرانی، پنج سرمایه گذار مجوزهای لازم را برای عقد قرارداد و ایجاد پالایشگاه ازمنطقه ویژه پارس اخذ کرده اند.
وی تصریح کرد: تعداد سه سرمایه گذار از  هشت سرمایه گذار نیز، در حال طی فرآیند های عقد قرارداد برای ایجاد پالایشگاه در این منطقه هستند.
فریدونی تاکید کرد: قرارداد های این هشت سرمایه گذار ایرانی متقاضی احداث پالایشگاه در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تا سه ماه آینده نهایی می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۴ شهریور ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۰۶۳۶۶ بازدید