سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

جابجایی ۲۲۱ میلیون لیتر سوخت و ۲۳ دکل حفاری

مدیرعامل شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت از حمل و ارسال ۲۲۱ میلیون لیتر سوخت نفت گاز برای استفاده دکل های تعمیراتی و توسعه ای نفت خبر داد. 
مراد کمالی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران از حمل و ارسال ۲۲۱ میلیون لیتر سوخت نفت گاز از سوی شرکت ترابری نفت به دکل های تعمیراتی و توسعه ای، دکل های شرکت پیراحفاری ایران و کارگاه شماره ۵ شرکت ملی حفاری ایران در سال ۹۱ خبر داد و گفت: این رقم در مقایسه با سال پیش از آن رشد چشمگیری داشته است.
کمالی افزود: در این مدت نیز بیش از ۷۴ هزار تن لوله جداری و بیش از ۴۴ هزار تن مواد شیمیایی به دکل های حفاری و دستگاه های لوله مغزی سیار ارسال شده است.
وی همچنین از تامین و ارسال بیش از ۵۳۶ میلیون لیتر آب آشامیدنی دکل های حفاری، دستگاه های لوله مغزی سیار و تاسیسات شرکت های نفت و گاز کارون و مارون در طی یک سال گذشته خبر داد و گفت: در مدت زمان یاد شده ۲۳ دکل حفاری تعمیراتی هم با به کارگیری چندین دستگاه کشنده در قالب محموله های ترافیکی در سطح مناطق نفت خیز جنوب جابه جا شده است.
انجام بیش از ۳ هزار عملیات ویژه ماشین آلات سیار ساختمانی
کمالی درباره اقدامات شرکت ترابری نفت در بخش ماشین آلات سیار ساختمانی، توضیح داد: در سال ۱۳۹۱، خدمات ارائه شده در واحد ماشین آلات سیار ساختمانی شامل انواع دستگاه های راهسازی و بالابرنده، کمپرسور هوا، موتور جوش و مولد برق به واحدهای ستادی وشرکت های بهره برداری نفت و گاز و شرکت های خدماتی تابع شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از ۳ هزار مورد فراتر رفت.
وی افزود: خدمات ارائه شده از سوی این شرکت در بخش عملیات ویژه خطوط لوله، شامل عملیات هات تپ (Hot Tap )، بورینگ (Boring) و لوله‌‌بُر به شرکت های تابع شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و شرکت نفت مناطق مرکزی بیش از ۴۵۰ عملیات محقق شده است.
مدیرعامل شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت درباره عملکرد این شرکت در بخش جابه جایی کارکنان نیز توضیح داد: در یکسال گذشته روزانه ۱۵ هزار نفر از کارکنان واحدهای بهره برداری و ستادی و خانواده های آنان در سطح مناطق نفت خیز جنوب و اعزام به خارج از مناطق جابه جا شدند.
 وی افزود: در این مدت ۷۱ دستگاه مینی بوس و ۳۲۹ دستگاه اتوبوس نیز به اردوی دانش آموزان و کاروان های راهیان نور و مناسبت های مختلف اختصاص یافت.
 نوسازی ناوگان ترابری مناطق نفت خیز جنوب
کمالی با تاکید بر لزوم نوسازی ناوگان شرکت ترابری نفت، مطابق با شرایط عملیاتی گفت: در این راستا، با انجام کار مطالعاتی و کارشناسی، چهار شرح نیاز برای تجهیز و نوسازی ناوگان حمل و نقل این شرکت با اعتبار یک هزار و ۶۱۰ میلیارد ریال تهیه و در سال گذشته در هیئت مدیره شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب تصویب شد.
وی اضافه کرد: این شرح نیازها در ارتباط با خرید تجهیزات مورد نیاز افزایش توان تولید، خرید خودرو و ماشین آلات ضروری عملیات نگهداشت و استمرار تولید و خرید تجهیزات و ماشین آلات ضروری مورد نیاز ستاد بحران و پدافند غیرعامل ( HSED) شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب است که هم اکنون بخش عمده ای از آنها تامین شده است.
مدیرعامل شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت افزود: بر اساس این شرح نیازها، تاکنون ۳۰ دستگاه خودروی استیشن سوزوکی، ۷۰ دستگاه وانت نیسان دوکابین، ۴ دستگاه جراثقال گراو ۲۰ تنی، ۵ دستگاه تریلر تانکر ۱۶ هزار لیتری حمل آب و ۳ دستگاه کامیون اطفاء حریق به ناوگان این شرکت افزوده شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ شهریور ۱۳۹۲ساعت: ۰۰:۰۹۵۸۵ بازدید