سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ EN

تاکید وزیر نفت بر افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز

وزیر نفت دولت یازدهم بر ضرورت افزایش تولید نفت تاکید کرد و گفت: تحقق تولید روزانه چهار میلیون بشکه نفت، هدفی است که با حمایت تمامی دلسوزان صنعت نفت محقق می شود. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران؛ مهندس بیژن نامدار زنگنه در نخستین حضور خود در جلسه هیات مدیره شرکت ملی نفت تأمین، افزایش توان و ظرفیت تولید و صادرات نفت و گاز را از برنامه های اصلی شرکت ملی نفت ایران دانست و گفت: صنعت نفت برای پیشبرد برنامه‌ها و تحقق اهداف خود و بویژه رساندن ظرفیت تولید نفت به چهار میلیون بشکه در روز از همه ظرفیتها و توان مدیریتی و تجربی دلسوزان صنعت نفت، شرکتها، سازمانها و پیمانکاران ایرانی استفاده خواهد کرد.

وی تاکید کرد: در راستای دستیابی به این هدف، تامین سرمایه های مورد نیاز پروژه های تعریف شده در این صنعت مادر در کوتاهترین زمان ممکن انجام می شود.

زنگنه با اشاره به ظرفیت و مزیتهای سرمایه گذاری در صنایع نفت و گاز کشور گفت: با اصلاح ساختارها و فرایندها، زمینه برای رشد سرمایه گذاری و افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز فراهم و فضای جدیدی برای همکاری با شرکتهای خارجی ایجاد خواهد شد.

وزیر نفت در ادامه به اهمیت شرکت نفت در تأمین بودجه عمومی، ایجاد اشتغال و تأمین مواد اولیه برای صنایع مختلف اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح های توسعه ای و پروژه های جدید در صنایع پایین دستی و بالادستی، ضمن کسب ارزش افزوده بالا، زمینه برای ایجاد اشتغال مولد در کشور هم فراهم می شود.

زنگنه در بخش دیگری از سخنان خود بر همکاری، تعامل و گفتگو با کشورهای عضو اوپک -بخصوص در حوزه کشورهای همسایه- برای تأمین منافع متقابل و ایجاد ثبات و تنظیم بازارهای جهانی نفت و گاز تأکید کرد.

وزیر نفت در پایان ضمن تقدیر و تشکر از وزرای قبلی و مدیران عامل و اعضای هیات مدیره و کارکنان پرتلاش شرکت ملی نفت ایران گفت: همدلی، احترام متقابل، ارائه پیشنهادات و انتقادات سازنده از عوامل اصلی دستیابی وزارت نفت به اهداف خود است و از همین روی این موارد باید مورد توجه قرار گیرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ مرداد ۱۳۹۲ساعت: ۱۱:۴۷۴۱۲ بازدید