- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

انجام عملیات بازرسی فنی خطوط لوله نفت و گاز

   مدیر مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از اجرای عملیات بازرسی فنی خطوط لوله نفت و گاز در این شرکت به روش نوین MST خبر داد.

سید عبد الله موسوی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران از اجرای عملیات بازرسی فنی خطوط لوله نفت و گاز به روش نوینMST در فاصله ای به طول ۲۳٫۵ کیلومتر و در حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون خبر داد.

موسوی افزود: با استفاده از این فناوری که برای نخستین بار در شرکت مناطق نفت خیز جنوب به کار گرفته شده است، یک رشته خط لوله زیر زمینی ۲۰ اینچ انتقال نفت و همچنین یک رشته ۱۶ اینچی انتقال گاز مورد بازرسی قرار گرفت.

مدیر مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، مدت زمان اجرای عملیات بازرسی فنی این خطوط لوله را ۲ ماه و اعتبار آن را ۱٫۵ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: بازرسی فنی خطوط لوله انتقال نفت، گاز و مایعات گازی به روش MST ، عبارت از شناسایی محل های تمرکز تنش در نواحی مختلف خطوط لوله است، که در نهایت تعیین کننده میزان خوردگی داخلی و خارجی آنها خواهد بود.

موسوی توضیح داد: در محدوده عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، شبکه ای گسترده از خطوط لوله به طول بیش از ۲۳ هزار کیلومتر و در چهار استان خوزستان، بوشهر، فارس و کهگیلویه و بویر احمد وجود دارد.

گفتنی است، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، بزرگترین شرکت تابع شرکت ملی نفت ایران است که در گستره ای افزون بر ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع، راهبری عملیات تولید نفت، گاز و مایعات گازی را عهده دار است.

[1] [2] [3] [4]