سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

متراژ حفاری فاز ۱۴ پارس جنوبی از مرز ۲۵ هزار متر

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پروژه های حفاری از انجام بیش از ۲۵ هزار متر حفاری در فاز ۱۴ پارس جنوبی خبر داد.

محمدرضا تاکایدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مجموع متراژ حفاری فاز ۱۴ پارس جنوبی را ۲۵ هزار و ۸۸۱ متر اعلام کرد و گفت: هم اکنون حفاری سه حلقه چاه ارزیابی- توصیفی در این فاز به اتمام رسیده است.
وی با بیان اینکه حفاری ۲۲ حلقه چاه در فاز ۱۴ پارس جنوبی در تعهد شرکت ملی حفاری است، افزود: عملیات حفاری در این فاز بر روی دو پلت فرم که هر کدام شامل ۱۱ حلقه چاه است، انجام می شود.
تاکایدی تصریح کرد: هم اکنون حفاری دو حفره ۳۲ اینچ و ۲۳٫۵ اینچ بر روی یکی از پلت فرم ها انجام شده که در مجموع در حفاری این دو حفره ۲۰ روز جلوتر از برنامه بوده ایم.
وی با بیان اینکه حفاری چاه های فاز ۱۴ به صورت دسته ای انجام می شود، افزود: عملیات حفاری بر روی پلت فرم دوم هم به زودی آغاز می شود.
تاکایدی افزود: در انجام عملیات حفاری با استفاده از ناوگان شرکت ملی حفاری ایران در فاز ۱۴ پارس جنوبی، از نظر اجرایی هیچ گونه عقب افتادگی وجود ندارد .
به گزارش NIOC، فاز ۱۴ پارس جنوبی با هدف تولید روزانه ۵۰ میلیون مترمکعب گاز شیرین، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی، تولید سالانه ۱٫۰۵ میلیون تن گاز مایع، یک میلیون تن اتان به منظور تامین خوراک واحدهای پتروشیمی و تولید روزانه ۴۰۰ تن گوگرد طراحی شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *