سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

تهدید به بمب گذاری….

با اعلام خبر تهدید به بمب گذاری، شرکت ملی نفت مکزیک، روز سه شنبه گذشته دستور تخلیه ساختمان مرکزی این شرکت در شهر مکزیکوسیتی را صادر کرد.

به گزارش گروه بین الملل پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران در ساعت ۱:۴۰ دقیقه روز چهارشنبه به وقت گرینویچ (۵:۱۰ به وقت ایران) شرکت ملی نفت مکزیک (پمکس) در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که برج پمکس در شهر مکزیکو سیتی در جریان تهدید بمب گذاری برای تمهیدات امنیتی به طور کامل تخلیه شد.

سخنگوی این شرکت نیز با تائید این خبر گفت: افراد کمی در ساعت تهدید در ساختمان این شرکت حاضر بودند.
در پستی دیگر در صفحه توئیتر این شرکت آمده است که در اوضاع فعلی، احتمالا مقامات شرکت ملی نفت مکزیک در مکان دیگری مستقر خواهند شد.

گفتنی است: پس از حوادث صنعتی سال گذشته در مکزیک، همزمان با برگزاری جلسه ای سرنوشت ساز برای شرکت PEMEX ، انفجار مهیبی در ساختمان مرکزی این شرکت اتفاق افتاد که منجر به کشته شدن ۳۷ نفر و مجروح شدن ۱۲۱ تن شد.

مقامات این شرکت علت این اتفاق را که نزدیک به ۵ ماه پیش رخ داد، اختلال در سیستم لوله کشی گاز ساختمان اعلام کردند؛ در حالی که افراد زیادی معتقد بودند که این اتفاق یک بمب گذاری بوده است.

به گزارش رویترز، در ماه دسامبر (آذر- دی) دولت جدید تصمیم گرفت که اجازه سرمایه گذاری خصوصی در شرکت ملی نفت این کشور را صادر کند.

این تصمیم سبب شایعات بسیاری شد که “انریکه پنا نیتو”؛ رئیس جدید شرکت ملی نفت مکزیک را متهم به خصوصی کردن این شرکت می کرد، هرچند که وی این اتهامات را رد کرده است.

از سال ۱۹۳۸ که صنعت نفت از سوی این شرکت  ملی اعلام شد، شرکت پمکس برای مردم مکزیک نماد خودکفایی محسوب می شود.

سال گذشته به خاطر تاسیسات مستهلک شرکت، کارگران بسیاری در جریان حوادث مختلف جان خود را از دست دادند که اعتراضات بسیاری را به دنبال داشت و دادستانی این کشور به دنبال این پرونده ابراز داشت دلایل و مقصران حوادث به مردم معرفی خواهند شد.
شرکت نفت پمکس نیز به دنبال این اتفاقات جلساتی برگزار کرد که طی آن قرار شد تجهیزات جدید برای شرکت خریداری شود که در حاشیه همین جلسات انفجار صورت گرفت.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ خرداد ۱۳۹۲ساعت: ۱۴:۰۶۴۱۹ بازدید