- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

تحقق اقتصاد مقاومتی در صنعت نفت

رییس پردیس بخش بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت می گوید: تحقق اهداف مورد نظر اقتصاد مقاومتی در حوزه صنایع نفت و گاز، تنها با پژوهش و به روزرسانی دانش های بنیادین و کاربردی ممکن است. 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید صالح هندی در دومین روز از برگزاری نخستین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی نفت گفت: تولید صیانتی در بخش بالادستی نفت و جلوگیری از خام فروشی در بخش پایین دستی، یکی از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی در صنعت نفت است که تنها در سایه دانش و پژوهش مجال ظهور می یابد.

وی با بیان اینکه توسعه فناوری های روز صنعت نفت می تواند باعث جلوگیری از خام فروشی شود گفت: ارتقای فناوری می تواند عاملی اساسی در ایجاد ارزش افزوده برای کالاهای هیدروکربوری در کشور محسوب شود.

هندی خاطرنشان کرد: در این راستا باید شبکه های فناوری در داخل صنعت نفت ایجاد شود و هم افزایی دانش در واحدهای تولیدی بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

رییس پردیس بخش بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت یکی از مصادیق ایجاد شبکه های فناورانه را برگزاری کنفرانس های علمی و تخصصی برای تبادل دانش فنی و علمی و به اشتراک گذاری تجربیات و شناسایی بازیگران اصلی این عرصه عنوان کرد.

وی در ادامه با اعلام اینکه اولین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی نفت با حضور پژوهشگران برتر کشور برگزار می شود، گفت: ۳۰ دانشگاه و شرکت دانش بنیان، حامیان اصلی این کنفرانس هستند.

وی افزود: تعداد ۴۱۱ مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارسال شده که ۷۷ مقاله به صورت شفاهی ارائه شده و ۱۷۷ مقاله نیز به صورت پوستر در نمایشگاه ارائه شده است.

هندی خاطرنشان کرد: این مقالات در ۴ حوزه تخصصی زمین شناسی، مهندسی مخزن، حفاری و بهره برداری و در قالب ۱۱ پنل تخصصی اجرایی می شود.

گزارش خبرنگار NIOC حاکی است: نخستین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی نفت، از روز گذشته (سه شنبه؛ ۲۴ اردیبهشت ماه) در پژوهشگاه صنعت نفت آغاز به کار کرده و قرار است طی آن دستاوردها، تکنولوژی ها، توانمندی ها و چالش های موجود در صنعت نفت مورد نقد و بررسی اندیشمندان و صاحبنظران قرار گیرد.

شعار اصلی این کنفرانس و نمایشگاه “تکنولوژی در جهت استفاده بهینه از منابع هیدروکربوری با هدف آشنایی با دستاوردها، تکنولوژی ها، توانمندی ها و چالش های موجود در صنعت نفت ” عنوان شده است.

نخستین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی نفت، با همکاری شاخه ایران انجمن زمین شناسان و مهندسان اروپا و پژوهشگاه صنعت نفت به مدت سه روز (۲۴ تا ۲۶ اردیبهشت ماه) در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می شود.

[1] [2] [3] [4]