- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

مشکلات بودجه ای صنعت نفت کاهش می یابد

وزیر نفت با تقدیر از حمایت های دولت و مجلس در تخصیص بودجه طرح های نفتی گفت: لایحه ارسالی از سوی دولت به مجلس بسیار خوب بود و با مصوبات اخیر مجلس پیش بینی می شود در سال ٩٢ مشکلات بودجه ای کمتری داشته باشیم. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رستم قاسمی در ادامه با تاکید بر مصوبه اخیر مجلس در صدور مجوز لازم برای اعطای نفت خام و یا فراورده ها به پیمانکاران گفت: امیدواریم با مصوبات اخیر برنامه های توسعه ای صنعت نفت با شتاب بیشتری دنبال شود.

وزیر نفت در ادامه با اشاره به برگزاری اجلاس آتی اوپک و بررسی شرایط بازار جهانی گفت: باقی ماندن نفت در محدوده ١٠٠ دلار مطلوب است و ایران از آن حمایت می کند.

وی اظهار کرد: یکی از موضوع های مورد بررسی در اجلاس آتی اوپک که در خرداد ماه برگزار می شود وضعیت بازار خواهد بود و بهای ١٠٠ دلاری نفت از نظر کشورمان رقمی مطلوب است.

وزیر نفت افزود: بررسی شرایط بازار جهانی نفت و سقف تولید اوپک یکی از موضوع های اصلی مورد بحث در اجلاس آتی این سازمان است.

وی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران برای دبیرکلی اوپک همچنان رقابت خواهد کرد، گفت: نماینده ایران با دو کاندیدای دیگر به رقابت خواهد پرداخت و تصمیم انتخاب دبیرکل جدید به صورت اجماع گرفته خواهد شد.

وزیر نفت گفت: تلاش خواهیم کرد که کاندیدای مورد نظر کشورمان در اجلاس آتی اوپک با اجماع به دبیرکلی این سازمان برسد.

[1] [2] [3] [4]