- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

پردیس دانشگاه نفت در پایتخت انرژی کشور راه اندازی

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشکده صنعت نفت اهواز از راه اندازی دانشگاه نفت در پایتخت انرژی کشور خبر داد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد قلعه بانی ازبرنامه وزارتخانه برای راه‌اندازی پردیس دانشگاه نفت در بوشهر؛ پایتخت انرژی کشور خبر داد و گفت: قصد داریم علاوه بر دانشکده‌های نفت اهواز، آبادان، محمودآباد و تهران، یکی از مرکز توسعه علمی را با تمرکز سه رشته تحصیلی، در پایتخت انرژی کشور راه‌اندازی کنیم.
وی که در مراسم دانش‌آموختگی ۳۰۰ دانشجوی دانشکده نفت اهواز سخن می گفت، به وضعیت موجود صنعت نفت اشاره کرد و خطاب به دانشجویان گفت: شرکت ملی نفت ایران به عنوان مهمترین و ماندگارترین شرکت تابعه وزارت نفت به حضور جوانان دانش‌آموخته این صنعت نیازمند است و قطعاً از دانش و تخصص آنها در مقاطع و موارد مختلف موردنیاز صنعت نفت استفاده خواهد شد.
وی با اشاره به تاریخچه بیش از ۱۰۰ ساله صنعت نفت کشور و فراز و نشیب‌های آن طی این سال‌ها، خاطرنشان کرد: صنعت نفت همواره موتور محرکه توسعه کشور بوده است و اگر امروز کشورمان می تواند با اقتدار در مقابل هجمه های غرب حاضر شود، به دلیل داشتن فرزندان بزرگی است که در آن پرورش یافته اند.قلعه بانی در ادامه به وجود منابع خدادادی و ثروت کشورمان اشاره کرد و گفت: البته این ثروت باید به سمتی هدایت شود که توسعه پایدار را برای کشور به همراه داشته باشد.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به تحریم نفت ایران توسط کشورهای استعمارگر به ویژه در سال‌های اخیر، اظهارداشت: این کشورها بنا داشتند از مهرماه ۸۹ با کمبود بنزین و ایجاد نارضایتی در مردم، کشور را دچار مشکلاتی کنند، چرا که در سال ۸۸ برای تأمین نیاز بنزین در کشور، روزانه به طور متوسط ۲۰ میلیون لیتر بنزین علاوه بر تولید داخلی، به کشور وارد می شد.معاون وزیر نفت افزود: این رقم در سال ۸۹ با میانگین واردات شش میلیون لیتر در روز و در سال ۹۰ به دو میلیون لیتر در روز کاهش داده شد و امروز در تأمین نیاز بنزین کشور هیچ گونه مشکلی نداریم و حتی در خصوص بعضی فرآورده‌ها صادرات نیز انجام می‌شود.
وی میزان اعتبار پروژه های در حال اجرای شرکت ملی نفت ایران را بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار عنوان کرد و ادامه داد: در بحث ساخت قطعات و استفاده از تجهیزات داخلی در اکتشاف، هر روز شاهد موفقیت‌های جدید هستیم، به طوری که در سال گذشته معادل ۴ سال ظرفیت تولید نفت در کشور، اکتشافات جدید انجام شد، همچنین در بخش گاز معادل دو سال ظرفیت تولید کشور کشفیات جدید داشتیم که نشان دهنده آینده و چشم انداز روشن برای فارغ‌التحصیلان صنعت نفت است.
 قلعه بانی تصریح کرد: در حال حاضر بهترین سرمایه این شرکت، سرمایه انسانی است و بهترین مدیران و کارشناسان ما از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت هستند و حتما در آینده نه چندان دور شما نیز به عنوان ارزش آفرینان صنعت نفت وارد عرصه تلاش و سازندگی خواهید شد.
وی خطاب به دانش آموختگان، از کوتاه کردن فاصله بین فارغ‌التحصیلی و امریه آن‌ها سخن گفت و افزود: سالانه بین ۳ تا ۵ هزار نیرو از طریق آزمون در شرکت ملی نفت جذب می شود و قطعا گروهی از شما جذب خواهید شد.
[1] [2] [3] [4]