- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

MDP میدان یاران جنوبی نهایی شد

   مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت اظهار داشت: تسریع در فعالیتهای توسعه میدان نفتی یاران در دستور کار شرکت مهندسی وتوسعه نفت قرار دارد و تاکنون علاوه بر نهایی شدن MDP میدان یاران جنوبی، یک حلقه چاه در میدان یاران شمالی به تولید رسیده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، مهندس نادر قربانی مدیرعامل شرکت متن افزود: با توجه به مشترک بودن میدان یاران با کشور همسایه (عراق)، توسعه این میدان از اولویت های شرکت ملی نفت ایران است که فعالیت‌های توسعه‌ای این میدان در دو بخش یاران جنوبی و یاران شمالی، با هدف تولید روزانه ۹۰ هزار بشکه نفت با جدیت توسط شرکت متن دنبال می شود.

مهندس قربانی خاطر نشان کرد: در جریان هجدهمین نمایشگاه صنعت نفت، قرارداد حفاری ۲۲ حلقه چاه در این میدان، با شرکت ملی حفاری ایران منعقد شد که بر اساس آن، شرکت ملی حفاری ایران متعهد شده است با بهره گیری از ۱۱ دکل و طی حداکثر ۱۵ ماه، عملیات حفاری را به اتمام برساند.

مدیر عامل شرکت متن با بیان اینکه این قرارداد به صورت EDP به امضا رسیده است، تصریح کرد: تاکنون تعیین و آماده سازی محل چاه ها صورت گرفته و تلاش می کنیم حفاری چاه ها زودتر از زمان پیش بینی شده انجام شود.

گفتنی است میدان مشترک یاران از میادین مشترک ایران و عراق است که در منطقه غرب کارون واقع شده است.

[1] [2] [3] [4]