- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

منطقه زیلایی مسجدسلیمان به منطقه ویژه اقتصادی

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از تبدیل منطقه زیلایی مسجدسلیمان به منطقه ویژه اقتصادی در آینده ای نزدیک خبر داد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمید بورد با اعلام این خبر افزود: اجرای پروژه های متعدد مناطق نفت خیز به همراه طرح پتروشیمی، نوید بخش توسعه در این منطقه است.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اشاره به پروژه های در حال اجرا در منطقه زیلایی گفت: احداث کارخانه گاز و گاز مایع (NGL 1700)، کارخانه بهره برداری و نمک زدایی، مجتمع تفکیک و تقویت فشار نفت به همراه احداث مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان از جمله پروژه هایی است که می تواند زیلایی را به یک منطقه ویژه اقتصادی مبدل سازد.
وی از آمادگی شرکت ملی مناطق نفت خیز برای تأمین خوراک مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان خبر داد و گفت: مناطق نفت خیز جنوب آماده است خوراک این مجتمع را از میادین و مخازن کارون، لالی، زیلایی و سایر مناطق در دسترس با کیفیت مناسب تولید و تأمین کند.
وی همچنین از نوسازی تمامی تأسیسات نفتی حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان خبرداد و گفت: با تلاش کارشناسان و متخصصان مناطق نفت خیز جنوب و با بهره گیری از توانایی و دانش متخصصان ایرانی، تمامی تأسیسات واقع در حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان نوسازی شده است .
بر اساس این گزارش، منطقه زیلایی در منتهی الیه مرز جغرافیایی شهرستان مسجدسلیمان و لالی واقع شده است.
شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان یکی از شرکت های تابعه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب است که براساس برنامه تکلیفی و صیانتی ابلاغی به طور متوسط روزانه ۱۴۵ هزار بشکه نفت خام تولید می کند.
[1] [2] [3] [4]