سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

ساخت کارخانه NGL 3100، وارد فاز اجرایی شد

مدیر مهندسی و ساختمان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اشاره به پیشرفت عملیات اجرایی ساخت کارخانه NGL 3100 دهلران، گفت: این پروژه با هدف جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه نفت خام به ظرفیت ٢۶٠ میلیون فوت مکعب اجرایی می شود. 
محمدرضا نقیبی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدت زمان اجرای این طرح را طبق قرارداد حدود ۳۰ ماه عنوان و تصریح کرد: این طرح که به صورت EPCF به شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (OIEC) واگذار شده، تاکنون پنج درصد پیشرفت داشته است.
به گفته وی، محصولات NGL برای تامین خوراک پتروشیمی دهلران استفاده می شود و همچنین برنامه ریزی شده است بخشی از تولیدات NGL تا زمان راه‌اندازی پتروشیمی دهلران به این مجتمع منتقل شود.
نقیبی، تولید روزانه چهار میلیون مترمکعب گاز شیرین را از دیگر مزایای راه اندازی کارخانه NGL3100 عنوان کرد و گفت: این گاز به منظور تزریق به میدان چشمه‌خوش ارسال می‌شود.
بر اساس این گزارش، در این پروژه علاوه ‌بر ساخت کارخانه جمع‌آوری گازهای همراه، ساخت یک نیروگاه گازی با قدرت تولید ١۵٠ مگاوات برق در ساعت نیز برنامه‌ریزی شده است که علاوه‌ بر تامین برق مورد نیاز مجتمع، قسمت عمده‌ای از برق مصرفی واحدهای همجوار را نیز تامین می‌کند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۰۱۴,۰۴۴ بازدید