سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

بهره برداری از سه فاز پارس جنوبی در سال ۹۲

وزیر نفت از راه اندازی فازهای ۱۲، ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی در سال جدید خبر داد و گفت: بهره برداری از میادین نفت و گاز مشترک از اولویت های کاری وزارت نفت در سال ۹۲ است.

رستم قاسمی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با بیان این مطلب افزود: با راه اندازی فازهای ۱۲، ۱۵ و ۱۶ میدان گازی پارس جنوبی در سال ۹۲، حجم تولید گاز کشور افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

وزیر نفت تاکید کرد: امسال فازهای ۱۵ و ۱۶ در مدار تولید قرار می گیرد و همچنین فاز ۱۲ نیز که اواخر سال گذشته بخش تاسیسات آن آماده راه اندازی شده است، به ثمر می نشیند.

وی یکی از مهمترین برنامه های وزارت نفت در سال جدید را علاوه بر توسعه میدان گازی پارس جنوبی، توجه به دیگر میادین مشترک از جمله حوزه غرب کارون دانست و گفت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس که می تواند حجم تولید بنزین کشور را به میزان قابل توجهی افزایش دهد نیز امسال افتتاح می شود.

قاسمی در ادامه با توجه به در پیش بودن هجدهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، به اهمیت حضور پررنگ بخش خصوصی در آن اشاره کرد و اظهار داشت: پیش از این شرکت های دولتی به عنوان تابلوی عملکرد شرکت های خصوصی سعی می کردند تا با ارائه پروژه های اجرا شده توسط این شرکت ها در نمایشگاه های نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، توانمندی های آن ها را به نمایش در آوردند، اما  در نمایشگاه امسال شرکت های خصوصی به طور مستقل به ارائه توانمندی های خود خواهند پرداخت.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ فروردین ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۲۴۳۳۹ بازدید