سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

دستاوردهای کمیته مدیریت مخازن، پایه علمی…

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران می گوید: حضور افراد متخصص و صاحب نظر در کمیته مشاوران مدیریت مخازن این شرکت، بیش از پیش ثابت می کند که کار فنی و علمی، اساس تصمیم گیری در هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد قلعه بانی، در جلسه کمیته مشاوران مدیریت مخازن ملی نفت  با اشاره به حضور افراد متخصص و صاحب نظر در این کمیته اظهار داشت: حضور این طیف از متخصصان متعهد نشانگر این است که کارشناسی و برنامه ریزی فنی و علمی، اساس تصمیم گیری در هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران است.
قلعه بانی افزود: اگرچه چاه ها و مخازن نفتی و گازی،  دارایی های ارزشمند کشور ایران است اما منابع انسانی کارآمد و باانگیزه و بهره مندی از  تخصص پیشکسوتان و صاحب نظران در حوزه نفت و گاز، از هر دارایی و ثروتی ارزشمندتر است.
وی، جلسه کمیته مشاوران مدیریت مخازن شرکت ملی نفت ایران را جلسه ای پربار ارزیابی کرد و از مدیریت برنامه ریزی تلفیقی ملی نفت ایران و مراکز پژوهشی و شرکت های عملیاتی به ویژه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب که در راه اندازی و پیگیری مستمر جلسات نقش بسزایی دارند، قدردانی کرد.
همچنین عبدالمحمد دلپریش؛ مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران نیز در این جلسه، به  تشریح دلایل شکل گیری کمیته مشاوران مدیریت مخازن  اشاره کرد و گفت: این کمیته به منظور ارائه مشورت های فنی و ارتقای سطح مطالعات مخازن نفت و گاز برای افزایش دقت مطالعات و نتایج حاصل از آن برای سرمایه گذاری بهینه و جلوگیری از سرمایه گذاری غیرضروری مشغول به فعالیت است.
وی افزود: این کمیته متشکل از کارشناسان و اساتید زبده و مجرب در عرصه مهندسی نفت است که به غیر از طرح های توسعه بیع متقابل، مطالعات جامع مخزن را نیز با رویکردی نوین مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار می دهد.
به گزارش NIOC، بر اساس ابلاغ مصوبه هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران، مطالعات جامع ۲۷ مخزن شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با هدف توصیف مشخصات، مدلسازی مخزن و پیش بینی سناریوهای بهینه تولید و بررسی پتانسیل تولید آن توسط کارشناسان سازمانی و مشاوران داخلی انجام شده است.
در این راستا، تعداد ۸ مطالعه از ۲۷ مطالعه جامع مخزن به اتمام رسیده و در دستور کار کمیته مشاوران مدیریت مخازن قرار گرفته است که تاکنون تعداد سه مطالعه از جمله مطالعه جامع میدان شادگان در این کمیته بررسی شده است.
گفتنی است میدان شادگان از میادین زیرمجموعه شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون به عنوان یکی از شرکت های تابعه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ اسفند ۱۳۹۱ساعت: ۰۹:۳۹۳۰۰ بازدید