- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

اجرای ۱۲۰ میلیارد دلار پروژه در شرکت ملی نفت ایران

احمد قلعه بانی می گوید: شرکت نفت مناطق مرکزی ایران یکی ازشرکتهای برترصنعت نفت در بومی سازی و استفاده از توان داخل ساخت قطعات و تجهیزات است. 

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به استان فارس، احمد قلعه بانی؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران صبح امروز (سه شنبه ۸ اسفند ماه)  در مراسم افتتاح طرح توسعه میدان های نفتی سروستان و سعادت آباد با اشاره به تلاش مجموعه صنعت نفت در افزایش سهم ساخت داخل در پروژه های این صنعت زیربنایی گفت: کارکنان و متخصصان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، به عنوان اعضای خانواده بزرگ صنعت نفت نقش مهمی در تحقق این آرمان داشته اند؛ به طوری که می توان گفت: امروز در جایگاهی قرار گرفته ایم که توانسته ایم از تحریم های اعمال شده در صنعت نفت کشورمان عبور کنیم.

وی توضیح داد: این پیشرفت ها تا جایی است که متخصصان صنعت نفت حتی در پروژه ها و طرح های خارج از کشور نیز فعال هستند. قلعه بانی افزود: فعالیت در حوزه گازرسانی در پاکستان مصداقی از این مدعاست.

وی همچنین با اشاره به رشد سرمایه گذاری در سطح شرکت ملی نفت ایران در چند سال گذشته گفت: هم اکنون ۱۲۰ میلیارد دلار پروژه در این شرکت در حال اجراست و با وجود کاهش بودجه اکتشاف، ارزش اکتشافات شرکت ملی نفت ایران در ۱۰ ماهه ابتدای سال  جاری به ۴۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه تولید نفت و گاز در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با شتاب مناسبی در حال  انجام است گفت: دیگر شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران نیز پروژه های خود را با جدیت دنبال می کنند؛ به طوریکه حجم پروژه های در دست اجرای شرکت نفت و گاز پارس به ۷۰ میلیارد می رسد و براساس برنامه از پیش تدوین شده، حجم تولید گاز از منطقه پارس جنوبی طی ۲ سال آینده نیز ۲ برابر خواهد شد.

قلعه بانی همچنین از پیگیری ۷۰۰ پروژه در شرکت مناطق نفتخیز جنوب و فعالیت های گسترده در منطقه غرب کارون به همراه پروژه های شرکت نفت فلات قاره ایران و دیگر شرکت های تابعه خبر داد و گفت: استخراج نفت از اعماق دریای خزر از دیگر اقداماتی است که توانمندی دلاور مردان صنعت نفت را به خوبی اثبات می کند.

[1] [2] [3] [4]