سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ EN

شرکت های خصوصی شده صنعت نفت ملزم به …

وزیر نفت ایران گفت برنامه ای داریم تا سند مالکیت شرکت های خصوصی شده صنعت نفت تا زمانی که حقوق کارکنان خود را به طور کامل پرداخت نکنند به آنها واگذار نشود و یا اینکه وثیقه ای از آنها برای انجام تعهداتشان دریافت شود.
 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رستم قاسمی، صبح امروز (یکم اسفند) در دیدار با اعضای هیئت مدیره کانون های بازنشستگی صنعت نفت و مدیران و روسای حوزه های نمایندگی صندوق های بازنشستگی صنعت نفت
قاسمی ادامه داد: کشورهای خارجی گمان می کردند که ایران در شرایط محدودیت های اخیر بیش از چند ماه دوام نمی آورد، اما تلاش ها و مجاهدت های کارکنان صنعت نفت نشان داد که نه تنها این مشکل پشت سر گذاشته می شود بلکه پروژه های صنعت نفت در شرایط خوبی به سر می برد.
قاسمی از روند رو به رشد طرح های و پروژه های توسعه ای میادین نفت و گاز کشور به ویژه میدان مشترک پارس جنوبی خبر داد و گفت: هم اکنون به لحاظ توسعه ای در شرایط خوبی هستیم و به زودی به تولید بیشتری از این میدان گازی بزرگ دست پیدا می کنیم.
وی از بهره برداری از طرح های توسعه ای پالایشگاهی خبر داد و گفت: هم اکنون به توانایی صادرات فرآورده های مختلف نفتی دست یافته ایم که با راه اندازی پالایشگاه های جدید تا پایان سال ۹۲ صادر کننده بنزین خواهیم بود.
آدم ها از آهن ها مهمترند
وزیر نفت خطاب به جمع بازنشستگان حاضر گفت: خانواده بزرگ صنعت نفت (کارکنان و بازنشستگان)، باید تلاش کند تا ضمن ایجاد یک محیط دوستانه با هم تعامل و همکاری مثبت و سازنده ای داشته باشند.
وی افزود: آدم ها از آهن ها مهم تر هستند؛ این نیروی انسانی است که خلاقیت دارد و با تاسیسات و پالایشگاه ها و تجهیزات صنعت نفت سروکار دارد و به آنها ارزش می دهد از این رو باید توجه به کارکنان و رفع مشکلات آنها به ویژه پیشکسوتان و بازنشستگان صنعت نفت در دستور کار قرار گیرد.
وی با تاکید بر استفاده از توان مجموعه نفت برای سرمایه گذاری در صندوق های بازنشستگی گفت: می توان ایجاد شرکت های در صندوق بازنشستگی را به عنوان بازوهای حمایتی صنعت در دستور کار قرار داد. مجموعه ای در کنار صنعت اما به متعلق به بازنشستگان به طوری که خود این افراد و فرزندانشان کارکنان آن شرکت باشند.
وی خواهان پیگیری وضعیت معیشیتی بازنشستگان، امور مربوط به سلامت، بهداشت و درمان آنها شد و گفت: هم اکنون نوسازی بیمارستان آبادان در دست اقدام است، ضمن اینکه ساخت بیمارستان جدید در تهران و مجموعه اسکان برای کارکنان غیر بومی نیز در حال پیگیری است.
شفاف سازی قوانین شرکت های در حال واگذاری
وزیر نفت درباره واگذاری برخی شرکت ها به بخش خصوصی گفت: کارکنانی که بر اساس مقررات وزارت نفت در این شرکت ها استخدام شده بودند باید پس از واگذاری نیز مقررات درباره آنها رعایت شود و در شرکت های در حال واگذاری نیز این قوانین شفاف سازی شود.
وی با بیان اینکه شرکت های خصوصی ملزم به پرداخت حق و حقوق کارکنان هستند گفت: در صورتی که چنین نکنند آنها را ملزم به پرداخت حق و حقوق بازنشستگان خواهیم کرد.
قاسمی تصریح کرد: به دنبال این هستیم که مصوبه ای از دولت بگیریم تا شرکت های خصوصی سازی شده تا زمانی که حقوق کارکنان را به طور کامل پرداخت نکرده اند سند این شرکت ها به آنها واگذار نشود و یا وثیقه ای از آنها برای انجام تعهداتشان دریافت شود.
وزیر نفت ایجاد یک سامانه برای ارتباط بازنشستگان شرکت های واگذار شده به منظور بیان مشکلات را به عنوان یک پیشنهاد مطرح و تاکید کرد: یک تیم حقوقی ویژه مسئول دفاع از حق و حقوق این دسته از کارکنان بازنشسته صنعت نفت و بررسی وضعیت این شرکت ها خواهد شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ اسفند ۱۳۹۱ساعت: ۰۸:۳۸۴۴۸ بازدید