سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ EN

حفاری ۳۴۴۰ حلقه چاه نفت و گاز

   سرپرست شرکت ملی حفاری ایران در آستانه فرا رسیدن سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از حفاری بیش از ۳ هزار و ۴۴۰ حلقه چاه نفت و گاز با متراژ بیش از ۷ میلیون و ۴۶۰ هزار متر در طول سه دهه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمیدرضا گلپایگانی با توجه به اهداف و جایگاه شرکت ملی حفاری ایران دراقتصاد کشور، چشم انداز این صنعت راهبردی را روشن ودرخشان دانست.
گلپایگانی اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران مولود انقلاب اسلامی است و سخت کوشان غرور آفرین این صنعت افتخار دارند که صنعت حفاری کشور را با عشق به کار، ابتکار واراده ایرانی تأسیس کردند.
وی با اشاره به نقش صنعت حفاری در فتح مخازن نفت و گاز گفت: چشم انداز آینده جهان نشانگر نقش مسلط نفت و گاز در افق آینده زندگی بشری است و تنها راه دستیابی به گنجینه های پنهان در اعماق زمین، چرخش مته حفاری برای حفر چاه های نفت و گاز است.
گلپایگانی افزود: حرکت رو به رشد شرکت در ۳۳ گذشته با چالش های مختلفی رو به رو بوده است که جدیت و سخت کوشی و خلاقیت کارکنان ناممکن ها را ممکن ساخته و جلوه های از امید را به وجود آورده است .
وی به توان متخصصان کشور اشاره و تصریح کرد: با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تمامی فرآیندها از اکتشاف، حفاری، تولید و بهره برداری در دست فرزندان انقلاب اسلامی قرار گرفت و متخصصین ایرانی در این سه دهه چرخ این صنعت عظیم را به چرخش درآورند و برگ های زرینی از افتخار را در کارنامه درخشان خود ثبت کردند.
گلپایگانی با ذکر عملکرد ملی حفاری بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: طی سه دهه گذشته با تلاش بی وقفه وشبانه روزی متخصصان بیش از ۳ هزار و ۴۴۰ حلقه چاه نفت و گاز با متراژ بیش از ۷ میلیون و ۴۶۰ هزار متر حفر و تکمیل شده است که از این تعداد بیش از ۲۸۰ حلقه در دریا و بیش از هزار حفره به صورت افقی و جهت دار حفر و تکمیل شده است .
وی افزود: همچنین طی همین مدت نزدیک به ۱۱۵ هزار مورد خدمات فنی مهندسی شامل نمودارگیری، لوله مغزی سیار، چاه پیمایی، اسیدکاری و سیمانکاری، در بیش از ۱۰ استان کشور ارائه شده است.
سرپرست شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی گفت: ارتباط با مراکز دانش بنیان و استفاده از توان سازندگان و تولیدکنندگان داخلی در سر فصل برنامه های شرکت قرار دارد به طوری که هم اکنون بیش از ۵۰ درصد از قطعات پر مصرف و بسیاری از تجهیزات مورد نیاز در داخل کشور تولید شده است و این شرکت با گام هایی استوار در مسیر پیشرفت و تعالی و اعتلای ایران اسلامی حرکت می کند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ بهمن ۱۳۹۱ساعت: ۰۹:۴۷۴۱۲ بازدید