سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ EN
با حضور معاون اول ریاست جمهوری:

نخستین دکل حفاری در میدان نفتی آذر مستقر شد

  نخستین دکل حفاری در میدان مشترک نفتی آذر با حضور معاونت اول ریاست جمهوری در استان ایلام، مستقر شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، آئین استقرار این دکل با حضور محمدرضا رحیمی؛ معاون اول ریاست جمهوری، علیرضا نیکزاد؛ وزیر راه و شهرسازی،  رستم قاسمی؛ وزیر نفت، مهندس حمید کریمی مجری طرح و  جمعی از مدیران شرکت مهندسی و توسعه نفت انجام شد و به زودی عملیات حفاری را آغاز می کند.

حمید کریمی مجری طرح توسعه میادین نفتی آذر گفت: دومین دکل حفاری با نام “پیروزی” که متعلق به شرکت ملی حفاری است نیز، ظرف چند روز آینده در میدان آذر مستقر می شود.

  بر اساس این گزارش: طبق برنامه، عملیات حفاری ۱۹ حلقه چاه این میدان به وسیله ناوگان حفاری سه شرکت ایرانی از جمله شرکت ملی حفاری انجام خواهد شد.

مهندس حمید کریمی اظهار داشت: پاکسازی و مین‌روبی میدان که از دشوارترین مراحل آماده‌سازی منطقه برای استقرار دکل می باشد و همچنین احداث جاده‌های دسترسی، سلر، تأمین دکل برای پوشش مخابراتی منطقه و عقد قرارداد  تأمین ۲۷ مگاوات برق مورد نیاز برای تأسیسات میدان، جهت آغاز توسعه انجام شده است.

گفتنی است: قرارداد توسعه میدان نفتی آذر، مهرماه سال گذشته میان شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و کنسرسیومی از شرکت های ایرانی با هدف تولید ۶۵ هزار بشکه نفت در روز منعقد گردید که برای تولید این میزان نفت، ۵۵ ماه زمان پیش بینی شد، لیکن  مقرر گردید ظرف مدت ۳۶ ماه تولید زودهنگام بالغ  بر۳۰ هزار بشکه نفت در روز از این میدان محقق شود.

میدان نفتی مشترک  آذر در ۲۰ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان مهران در استان ایلام واقع شده است و نفت در جای آن حدود ۲٫۵ میلیارد بشکه برآورد می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ مهر ۱۳۹۱ساعت: ۱۷:۳۴۷۰۲ بازدید