سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN

برگزاری همایش سالمندی و سلامت در بیمارستان بزرگ نفت اهواز

به مناسبت روز جهانی بهداشت و هفته ملی سلامت، همایش سالمندی و سلامت با حضور مشاور وزیر بهداشت، درمان و علوم پزشکی در تالار اجتماعات بیمارستان بزرگ نفت اهواز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در این مراسم که جمعی از سالمندان و دانش آموزان خانواده صنعت نفت در اهواز نیز شرکت داشتند، دکتر احمد عامری؛ مشاور وزیر بهداشت و درمان اهواز با بیان این که استرس، یکی از مشکلات بزرگ دوران سالمندی است افزود: یکی از ابعاد وجودی انسان، بعد معنوی و روحانی اوست و به طور قطع سالمندان با حفظ آرامش و دور کردن استرس از خود و همچنین پرداختن به معنویات می توانند از زندگی سالم تر و طول عمر بیشتری برخوردار باشند.

عامری افزود: حضور رده های مختلف سنی از دانش آموز نوجوان تا سالمند یکی از نقاط قوت این همایش سلامندی و سلامت به شمار می رود و در کمتر همایشی است که نسل های مختلف را در کنار یکدیگر می بینیم.

وی با اشاره به سالمندی و سلامت به عنوان موضوع سال ۲۰۱۲ سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت: یکی از مسائلی که این سازمان در کشورهای مختلف دنبال می کند، تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی است که نتیجه آن افزایش طول عمر و امید به زندگی در بین مردم است.

عامری همچنین با بیان این که یکی از برنامه های وزارت بهداشت، تربیت نیروهایی است که بتوانند خدمات مناسب به سالمندان ارائه دهند، گفت: به همین منظور افزون بر ایجاد برخی رشته های دانشگاهی مانند MPH سالمندی، ۱۵ هزار پزشک خانواده در سطح کشور نیز در نظر گرفته شده تا در راستای ارتقاء سطح بهداشت و طولانی شدن عمر افراد، خدمات ارائه دهند.

دکتر فرهاد کلانتری، رئیس بهداشت و درمان اهواز در این همایش به ارتقای سطح بهداشت در دوران پس از انقلاب اشاره کرد و گفت: امروزه به برکت این انقلاب، در تمامی شاخص های بهداشتی و درمانی روند صعودی داشته به طوری که حتی دورافتاده ترین نقاط کشور نیز از نعمت پزشک متخصص برخوردارند.

وی افزود: یکی از ویژگی های سیستم های بهداشتی و درمانی این است که حتما باید در سطح ایده ال حرکت کند و لحظه ای از پیشرفت غافل نماند زیرا در غیر این صورت رضایتمندی مردم از سیستم کاهش خواهد یافت.

کلانتری آرامش و نشاط را از فاکتورهای مهم افزایش طول عمر دانست و اظهار داشت: خلق و خوی مناسب و داشتن آداب معاشرت، عدم استرس و فشار روانی، تحرک و رژیم غذایی مناسب از جمله عواملی هستند که در افزایش کیفیت سالمندی موثر خواهد بود.

 رئیس بهداشت و درمان اهواز در پایان اظهار امیدواری کرد که افزایش امید به زندگی در بین مردم جامعه تداوم داشته و با رعایت نکات بهداشتی، پاکیزه نگاه داشتن محیط زیست و همچنین دوری از تنش و استرس از یک زندگی سالم بهره مند شوند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ فروردین ۱۳۹۱ساعت: ۱۲:۲۲۴۲۳ بازدید