سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

رزمایش مبارزه با مواد مخدر در منطقه ویژه پارس اجرا می شود

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از برگزاری رزمایش مبارزه با مواد مخدر در حوزه عملیاتی پارس جنوبی خبر داد و افزود: این رزمایش توسط حراست ارشد منطقه ویژه پارس، برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، نخستین جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر منطقه ویژه پارس به ریاست مهندس مسعود نصوری، رییس ستاد مبارزه با مواد مخدر منطقه ویژه پارس و اعضا این ستاد (چهارشنبه ۱۶ فروردین) در سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برگزار شد.

مدیرعامل منطقه ویژه پارس، در این نشست تاکید کرد: فعالیت های پژوهشی در خصوص شناسایی و رفع معضل اعتیاد باید به صورت جدی و بنیادی در منطقه ویژه پارس پی گیری شود.

نصوری، رییس ستاد مبارزه با مواد مخدر منطقه ویژه پارس پس از شنیدن آمار و گزارش های موجود در خصوص وضعیت اعتیاد در پارس جنوبی توسط اعضای این ستاد، افزود: در ابتدای کار باید بانک آماری معتادین منطقه تهیه شود تا بر اساس آن برنامه ریزی جدی صورت گیرد.

نصوری با تاکید بر تعامل تمامی دستگاه های اجرایی و فرهنگی استان بوشهر با منطقه ویژه پارس افزود: در نخستین گام و به منظور آشنایی شاغلان در پارس جنوبی باید یک بروشور در خصوص مبارزه با مواد مخدر تهیه و در بدو استخدام به افراد داده شود.

مهندس مسعود نصوری، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس طی حکمی از سوی وزیر کشور به عنوان رییس ستاد مبارزه با مواد مخدر منطقه ویژه پارس منصوب شد.

�را�!F ����� ��H �ه بخش انرژی و سیاست‌گذاری مناسب به منظور بیشینه سازی منافع اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی به کمک مدل‌های مختلف است، گفت: هم‌اکنون براساس اطلاعات به دست آمده از اجرای این مدل، کلیات سند جامع انرژی کشور به وزارت نفت پیشنهاد شده است.

به گفته او نقشه راه بخشی از زیرپروژه‌های این طرح مانند مباحث مربوط به انرژی‌های تجدیدپذیر نیز، انجام و پیشنهادهای لازم برای اجرای آن‌ به ارگان‌های ذیربط داده شده است.

طرح‌های راهبردی صنعت نفت یا طرح‌های بیست و یک گانه این صنعت که با هدف دستیابی به اهداف راهبردی وزارت نفت در مسیر رسیدن به فناوری‌‌های پیشرفته و جایگاه اول علمی منطقه تعریف شده شده است، شامل تدوین روش‌های مطلوب و تاثیرگذار آموزش و تبلیغات به منظور فرهنگ‌سازی مصرف صحیح، تدوین راهبرد صنعت نفت، تدوین رویکرد هوشمند و فعالانه صنعت نفت در اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، استقرار نظام ERP در صنعت، طراحی و پیاده سازی نظام مدیریت سبد (پورتفولیو) پژوهش و فناوری نفت، طراحی و استقرار نظام مدیریت دانش در سطح وزارت نفت و شرکت‌های تابعه، ترسیم نقشه راه فناوری‌های صنعت نفت، تکمیل و ارتقای نظام نوآوری بخشی، طراحی و راه‌اندازی پایگاه ملی نوآوری و حل مسئله، ارتقای توان رقابتی ساخت داخل کالاها و تجهیزات موردنیاز صنعت نفت و گاز و تبیین مدل و تدوین راهبردهای انتقال فناوری در صنعت نفت با تاکید بر همکاری‌های فناورانه است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ فروردین ۱۳۹۱ساعت: ۱۶:۴۰۳۶۶ بازدید