سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN

۱۴ میلیارد دلار قرارداد در شرکت فلات قاره به مراحل نهایی رسیده است

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره گفت: در سال ۹۰ حدود ۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری در این شرکت انجام شد و امسال نیز ۱۴ میلیارد دلار قرارداد آماده امضا داریم که مراحل اداری را برای نهایی شدن طی می کند.

مهندس محمود زیرکچیان زاده در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: در سال “تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی” ۳ محور راهبردی مورد اشاره مقام معظم رهبری در سال ۹۱ در این شرکت هدف گذاری شده و مورد توجه ویژه قرار خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره افزود: محور اصلی و هدف گذاری در شرکت نفت فلات قاره افزایش تولید است و امسال تلاش داریم با افزایش بهره وری بالاترین تولید را در پایان سال شاهد باشیم.

زیرکچیان زاده تصریح کرد: در سال ۹۰ بیشترین حجم سرمایه گذاری در فلات قاره در ۵۰ سال گذشته صورت گرفت.

وی افزود: بحث مهم دیگری که امسال به طور جدی دنبال خواهد شد، ارزش گذاری و توجه به نیروی انسانی در فلات قاره است که بر این اساس باید تحولی اساسی در منابع انسانی ایجاد کرد و با ایجاد انگیزه و نشاط بیشتر میان کارکنان، بهره وری و تولید را در سال ۹۱ به بالاترین سطح رساند.

به گزارش شانا، چندی پیش وزیر نفت درباره محورهای سه گانه نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: این نام گذاری در واقع ادامه اهداف سال جهاد اقتصادی است، زیرا ما در سال ۹۰ رویکرد تولید داخلی را تقویت کردیم و با برنامه ریزی های انجام شده، امسال نیز تولید ملی محور کار توسعه صنعت نفت است.

مهندس قاسمی درباره کار و سرمایه ایرانی گفت: در نامگذاری امسال، حمایت از همه افرادی که امکان سرمایه گذاری در کشور دارند و دارای سرمایه و توانمندی فنی، دانش و فناوری، اقتصادی و مالی هستند، درمجموع مد نظر مقام معظم رهبری بوده است.

وی ادامه داد: وزارت نفت از همه افرادی که توانمندی و سرمایه در اختیار دارند، برای حضور در صنعت نفت استقبال می کند.

وزیر نفت درباره حمایت از نیروی کار نیز اظهار کرد: من بارها گفته ام و بر این اعتقاد هستم که نیروی انسانی صنعت نفت دارای توانمندی های بسیاری هستند.

مهندس قاسمی با تاکید بر اهمیت نقش نیروی انسانی در تعالی صنعت نفت تصریح کرد: اگر بخواهیم در صنعت نفت تغییر ایجاد کنیم، به وسیله نیروی انسانی امکان پذیر خواهد بود نه تجهیزات؛ بنابراین از همه کارکنان صنعت نفت به ویژه کارکنان عملیاتی می خواهیم که توجهشان به سوی تولید و سازندگی در نفت باشد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۵ فروردین ۱۳۹۱ساعت: ۱۲:۴۵۴۰۵ بازدید