سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

احداث ۷ هزار کیلومتر خط لوله فشار قوی در برنامه کاری شرکت ملی گاز

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان این که تامین سوخت پایدار برای کشور از اولویت های مهم شرکت ملی گاز ایران در سال ۹۱ است، افزود: برنامه ریزی برای احداث ۷ هزار کیلومتر خط لوله فشار قوی و احداث ۵ ایستگاه تقویت فشار، از بارزترین پروژه های شرکت ملی گاز در سال ۹۱ است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در گفت و گو با خبرنگار شانا، اظهار کرد: در سال “تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی” تلاش صنعت گاز ایران بر این خواهد بود تا به اهداف پیش بینی شده در این صنعت دست یابند.

مهندس جواد اوجی اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی های انجام شده و انتقال دانش فنی در سال ۹۱ بتوان به خودکفایی در زمینه ساخت کمپرسورهای مورد نیاز صنعت نفت دست یافت.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: با همکاری شرکت های داخلی تا چند سال آینده در زمینه ساخت توربین نیز به خودکفایی کامل خواهیم رسید.

وی پیگیری مصوبات سفرهای مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری را از دیگر اهداف شرکت ملی گاز ایران در سال ۹۱ خواند و تصریح کرد: امسال در بخش گاز رسانی برنامه های گسترده ای انجام خواهد شد.

اوجی توسعه صادرات و تجارت گاز را از دیگر برنامه های شرکت ملی گاز ایران در سال جاری خواند و گفت: مذاکره های خوبی در سال گذشته در این زمینه انجام شده و امید است در سال ۹۱ قراردادهای جدیدی امضا شود.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی بخش بالادستی صنعت نفت، با وارد مدار شدن ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز فازهای ۱۵ و ۱۶ و فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی، امسال تولید گاز کشور افزایش قابل توجهی خواهد یافت و بر این اساس آمادگی کامل داریم سوخت مورد نیاز بخش های خانگی، تجاری، صنعتی و نیروگاهی کشور را به نحو مطلوب تامین کنیم.

معاون وزیر نفت در امور گاز با اشاره به این که در سال ۹۰ پالایشگاه های گاز ۳۰ میلیون مترمکعب بیش از ظرفیت اسمی شان گاز پالایش و به مدار مصرف ارسال کردند، اظهار داشت: سال گذشته با تلاش شبانه روزی کارکنان شرکت ملی گاز کارنامه درخشانی در گازرسانی به مردم به دست آمد و امیدواریم امسال نیز در گازرسانی به مردم به بهترین نحو عمل کنیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۵ فروردین ۱۳۹۱ساعت: ۱۲:۴۶۳۰۹ بازدید