سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ EN

تعمیر و بازسازی ۲۰۰ عدد از تجهیزات سرچاهی در شرکت پیراحفاری

با تلاش متخصصان شرکت پیراحفاری ایران از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۰۰ عدد از تجهیزات سرچاهی تعمیر و بازسازی شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، این تجهیزات شامل انواع شیرهای دروازه‌ای، زانوی تولید و تبدیل‌ها با اندازه‌ها و سری فشار مختلف است که برای استفاده مجدد توسط کارشناسان اداره خدمات فنی چاه‌های این شرکت بازسازی شده‌اند.

بازسازی این تجهیزات که میلیاردها ریال صرفه جویی در سال جهاد اقتصادی به همراه داشته است با هدف جلوگیری از وقفه در عملیات تعمیر چاه ها از طریق تسریع در تأمین کالا و کاهش هزینه های جاری، با استفاده از توانمندی های موجود انجام شده است.

تمام تجهیزات بازسازی شده که در کلاس های ۳، ۵ و ۱۰ هزار پام هستند در کارگاه واحد عملیات و تعمیرات سرچاهی اداره خدمات فنی چاه‌های شرکت پیراحفاری ایران آزمایش شده و پس از تایید جهت استفاده بر روی چاه‌ها به انبار کالای معاونت حفاری شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب تحویل داده شده‌اند.

اداره خدمات فنی چاه‌ها یکی از واحدهای زیر مجموعه مدیریت عملیات شرکت پیراحفاری ایران است که تمامی خدمات فنی مرتبط با چاه‌های در مدار تولید نفت و گاز و دکل‌های حفاری و تعمیراتی را ارائه می ‌دهد.

گستره عملیات این اداره به طور عمده حوزه فعالیت شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت های بهره بردار تابع این شرکت است که در مواقع ضروری نیز به شرکت نفت مناطق مرکزی و شرکت‌های بهره‌برداری نفت و گاز تابع آن نیز خدمات فنی ارائه می ‌کند.

این اداره دارای دو بخش عملیات و تعمیرات سرچاهی و درون چاهی است که نقش مهم و اساسی در استمرار تولید نفت و گاز در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از طریق تعمیر و تکمیل چاه ها دارد.

شرکت پیراحفاری ایران یکی از ۴ شرکت فنی تخصصی زیر مجموعه شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب است که در اسفند ۱۳۸۲ تاسیس شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۱۰۸۵۴ بازدید