سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ EN

حجم سرمایه گذاری در شرکت نفت به ۲۰ هزار میلیارد تومان رسید

مبادله ۳۰ میلیارد دلار قرارداد نفت و گاز در سال ۹۰/ حجم سرمایه گذاری در شرکت نفت به ۲۰ هزار میلیارد تومان رسید

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران می گوید: روند امضای قراردادهای حوزه نفت و گاز در سال جاری بسیار رو به رشد بوده و این شرکت توانسته طی یک سال گذشته، در حدود ۳۰ میلیارد دلار قرارداد را با پیمانکاران نهایی کند.

احمد قلعه بانی؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران از مبادله ۳۰ میلیارد دلار قرارداد در حوزه بالادستی نفت و گاز طی سال جاری خبر داد و گفت: منابع مالی بیشتر این قراردادها از سوی خود پیمانکاران و در قالب قراردادهایی از نوع بیع متقابل و EPC تامین شده است.

اظهارات قلعه بانی در حالی است که شرکت ملی نفت ایران در سال جاری قراردادهای متنوعی در صنایع بالادستی نفت و گاز را نهایی کرده است که از جمله آن ها می توان به موافقتنامه توسعه سه میدان نفتی کوه موند، کاکی و بوشگان و همچنین میدان چنگوله، تفاهم نامه اکتشاف و توسعه همزمان میدان فرزاد A و قراردادهای توسعه میدان گازی فروز B و میادین یاران، آذر، دارخوین، لاوان، لایه های نفتی پارس جنوبی، فاز ۲ هنگام، میدان سلمان، رشادت و قرارداد ساخت NGL1300 اشاره کرد.

قلعه بانی در ادامه گفت: باید تعامل بیشتری با واحدهای پیمانکاری داشته باشیم تا از این طریق بتوانیم به هدف نهایی خود که خودکفایی در صنعت نفت است دست یابیم.

معاون وزیر نفت با تاکید بر لزوم سرمایه گذاری گسترده در بخش بالادستی صنایع نفت و گاز گفت: امسال در حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در این حوزه صورت گرفته است و ممکن است تا پایان سال نیز از این رقم فراتر رود.

قلعه بانی تاکید کرد: این در حالی است که رقم سرمایه گذاری در بخش بالادستی صنایع نفت و گاز در سال گذشته در حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان عملکرد مثبت شرکت ملی نفت ایران در سال جاری یادآور شد: سطح تولید نفت و گاز با وجود محدودیت ها مطلوب بوده است و تنها کاهش جزیی در تولید نفت داشته ایم که بخشی از این اتفاق ناشی از قدمت چاه های نفت بوده است.

قلعه بانی خاطرنشان کرد: باید اصلاح و بهبود فرآیندها در شرکت های تولیدی با قدرت بیشتری پیگیری شود تا بتوانیم کاهش تولید را جبران کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در ادامه با اشاره به ضرورت بالا بردن میزان ریسک پذیری در مدیران صنعت نفت گفت: این امر باید به عنوان شاخصه ای در انتخاب و گزینش مدیران مد نظر قرار گیرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۰۶:۵۹۴۲۱ بازدید