سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

کانون توسعه مدیران در وزارت نفت استقرار یافت

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت به استقرار کانون توسعه مدیران در وزارت نفت به منظور پروش متخصصان جوان برای تصدی مدیریت مشاغل و تقویت نظام آموزشی بدو استخدام اشاره کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزات نفت (MOP)، دکتر کریم سلحشور در نخستین هم‌اندیشی متخصصان جوان صنعت نفت که امروز (سه‌شنبه – ۲ اسفند) برگزار شد، افزود: آشنایی نیروهای جوان با دانش مورد نیاز و تعامل با دانشگاه‌های برتر کشور برای تربیت متخصصان مورد نیاز صنعت نفت از دیگر اقدامات انجام شده درصنعت نفت در راستای به‌کارگیری، توانمندسازی و پرورش نیروهای جوان است.

وی با تاکید بر اینکه نام گذاری امسال به نام جهاد اقتصادی وظایفی را برای مسئولین وزارت نفت در پی داشت که در پی آن باید به توسعه هر چه بیشتر صنعت نفت اقدام کنند، اظهار کرد: توجه ویژه به نسل جوان به عنوان جهاد گران اصلی در صنعت نفت از وظایف عمده مسئولان وزارت نفت است. با تلاش متخصصان جوان صنعت نفت پیشرفت‌های اساسی و مهمی در صنعت نفت مانند تولید کاتالیست‌ها و سامانه هوشمند کارت سوخت پدید آمد.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه مسئولان اجرایی  وزارت نفت باید به خدمات نیروهای جوان متخصص اعتماد داشته باشند، خاطرنشان کرد: نیاز است شرایط لازم را برای رشد و حضور بیشتر جوانان فراهم کرد زیرا نیروی جوان به عنوان پیشران توسعه، سرمایه اصلی در برنامه‌ریزی کشور است .

وی با طرح این پرسش که برای دستیابی به تعالی و تفکر برتر و استفاده بهینه از وجود نیروی جوان در صنعت نفت، توقع این وزارتخانه چیست؟ تصریح کرد: جوانان توام با توانایی‌هایی فراوانی هستند که این ویژگی مثبت می‌تواند در راستای رشد و شکوفایی صنعت نفت به کار گرفته شود.

به گفته دکتر سلحشور نیروی جوان در هر مجموعه‌های که قرار گیرد موجب رشد، شادابی و توانمندی مضاعف در مجموعه مورد نظر خواهد شد.

وی با بیان اینکه تلقی وزارت نفت از مجموعه جوانان متخصص به‌عنوان سلول‌های بنیادی است که باید به‌درستی و با برنامه‌ریزی در نفت به کار گرفته شود، گفت: نیورهای جوان باید درجایی به کار گرفته شوند که ترمیم و تقویت نیاز است.

معاون وزیر نفت در خصوص دستیابی به تعالی و تفکر برتر در صنعت نفت توضیح داد: چنانچه شهید مطهری تاکید کرده است که تفکر برتر ماحصل ظهور و بروز سه نوع تفکر نقادانه، خلاقانه و مسئولانه است، امروز نیز در شرایط تحریم، جوانان باید به خوبی با استناد به این سه نوع تفکر صنعت نفت را با یک هوشمندی و درایت مناسب کمک کنند.

وی با بیان اینکه جوانان متخصص، مومن، دلسوز نظام انقلابی و ولایت مدار در صنعت نفت بهترین گزینه برای تبلور این تفکر برتر هستند، اظهار کرد: جوانان  باید با آگاهی و توان لازم نسبت به تسهیل شرایط و پیدا کردن راهکارهای مناسب اقدام کنند و به جوانان متخصص در صنعت نفت قول می‌دهم که اگر طرح و برنامه‌ای درقالب کانون‌ها و کار گروه‌ها ارائه دهند، هدایت شده و سازمان یافته خواهند شد.

وی ایجاد تعادل در استفاده و به کار گیری نیروی جوان و همکاران باسابقه و دارای تجربه بالا در صنعت نفت را با هدف ایجاد هم‌افزایی مناسب بین این دو قشر ضروری عنوان و بر به‌کارگیری راهکارهای مناسب جهت نگه‌داشت متخصصان جوان جذب شده در صنعت نفت تاکید کرد.

دکتر سلحشور در خصوص برنامه‌های آتی صنعت نفت در جهت جذب و نگه‌داشت جوانان افزود: حضور جوانان در پروژه‌ها، فعال‌کردن کانون متخصصان جوان، استفاده از پتانسیل موجود در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های صنعت نفت، ترویج فرهنگ کارافرینی سازمانی و تاکید بر جانشین‌پروی با تربیت مدیران جوان از جمله برنامه صنعت نفت برای جذب نیروی‌های جوان است .

براساس این گزارش، هدف اصلی از برگزاری این گردهمایی، “هم اندیشی شرکت‌ کنندگان پیرامون راهکارها و کارکردهای تشکیل کانون متخصصان جوان در صنعت نفت” است. سایر اهداف و خروجی‌های مورد انتظار این گردهمایی به قرار زیر است:

۱٫ معرفی و آشنایی شرکت کنندگان با برنامه های مشاور جوان وزیر نفت.

۲٫ شناسایی متخصصان جوان صنعت نفت جهت عضویت در کانون و تکمیل پروفایل توسط ایشان.

۳٫ شناسایی فرصت های ارتقاء کارآمدی و اثربخشی متخصصان جوان در صنعت نفت.

۴٫ تبادل ایده ها و پیشنهادات در خصوص تشکیل کانون متخصصان جوان صنعت نفت.

۵٫ جمع بندی دیدگاه ها و پیشنهادات کلیه شرکت کنندگان و ارائه آنها به مقام عالی وزارت و مدیران ارشد وزارت نفت.

لازم به ذکر است که بر اساس برنامه‌ریزی های انجام شده، دومین گردهمایی متخصصان جوان صنعت نفت در استان خوزستان برگزار خواهد شد که اخبار آن در آینده اعلام خواهد شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۷۳۰۸ بازدید