سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

نخستین هم اندیشی متخصصان جوان صنعت نفت آغاز به کار کرد

نخستین هم اندیشی متخصصان جوان صنعت نفت کشور با حضور رستم قاسمی، وزیر نفت، در تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شانا، مراسم آغاز به کار این هم اندیشی صبح امروز (سه شنبه دوم اسفند) با حضور وزیر و برخی از معاونان ارشد وزارت نفت برگزار شد. این نشست با هدف معرفی و آشنایی شرکت کنندگان با برنامه های مشاور جوان وزیر نفت، شناسایی متخصصان جوان صنعت نفت برای عضویت در کانون، شناسایی فرصت های ارتقای کارآمدی متخصصان جوان در صنعت نفت، تبادل ایده ها و پیشنهادها در باره تشکیل کانون متخصصان جوان صنعت نفت و جمع بندی دیدگاه های همه شرکت کنندگان و ارائه آنها به وزیر نفت و مدیران ارشد وزارت نفت، از اهداف برگزاری این هم اندیشی است.

کانون متخصصان جوان صنعت نفت شامل چند کارگروه تخصصی و بر اساس برنامه، قرار است پنج کارگروه تشکیل شود.

نخستین جلسه این کارگروه دوم اسفند امسال در تهران با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از جوانان صنعت نفت این استان تشکیل می شود.

جلسه های هم اندیشی دیگر کارگروه ها نیز با حضور جوانان متخصص صنعت نفت در شرکت های زیرمجموعه صنعت نفت در شهرهای عسلویه، خارگ و خوزستان تا پایان بهار ۹۱ برگزار خواهد شد.

پس از تشکیل جلسه این کارگروه ها، نتایج و دستاوردهای آنها بررسی و تصمیم نهایی برای تشکیل کانون متخصصان جوان صنعت نفت از سوی وزیر نفت گرفته می شود.

هم‌افزایی جوانان متخصص با برقراری ارتباط های دانشی با یکدیگر و استعدادیابی و توانمندسازی مدیران آینده، تقویت نقش فعال متخصصان جوان در ایده پردازی و تصمیم‌سازی و مشارکت فعال آنان در روند تحقق اهداف و پیشبرد برنامه‌های صنعت نفت و گاز در کشور، ازکارکردهای مهم تشکیل کانون متخصصان جوان صنعت نفت است.

از جمله ضرورت های تشکیل کانون متخصصان جوان صنعت نفت، ایجاد بانک اطلاعاتی نیروهای جوان مستعد و توانمند صنعت نفت، استعدادیابی و زمینه سازی تربیت مدیران آینده، همچنین ایجاد امکان بهره مندی مستقیم مدیران صنعت نفت از متخصصان جوان در سراسر کشور است.

نخستین هم اندیشی متخصصان جوان صنعت نفت در باشگاه “شماره یک نفت” در حال برگزاری است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۳۴۲۹۴ بازدید