سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

۱۶۸ دکل حفاری در خاک ایران جا به جا شدند

۱۶۸ دکل حفاری در خاک ایران جا به جا شدند/ سفر بی خطر غول های آهنی در سرزمین ما

رئیس اداره کل ترابری شرکت ملی حفاری ایران از جابه جایی ۱۶۸ دستگاه حفاری خشکی این شرکت در مناطق مختلف کشور از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، بیژن سیستانی؛ رئیس اداره کل ترابری شرکت ملی حفاری ایران از جابه جایی ۱۶۸ دستگاه حفاری خشکی در مناطق مختلف کشور خبر داد و گفت: این جابه جایی ها در مجموع طی یکهزار و ۵۶۸ روز انجام شد که هر جا به جایی  به طور میانگین  ۹ روز زمان به خود اختصاص داده است.

وی تعداد جا به جایی دستگاه های حفاری را که از نظر حجم، وزن و حساسیت تجهیزات تخصص ویژه ای دارد، ۱۵ هزار و ۳۷۳ محموله عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۱۲ هزار و ۲۹۸ محموله ترافیکی بوده است.

سیستانی با اشاره به این که حمل و نقل تجهیزات حفاری در مدت پیش گفته در مسافت ۱۵ هزار و ۳۵۶ کیلومتر انجام شد، افزود: ۴ هزار و ۶۰۶ کیلومتر این مسافت را مسیرهای سخت گذر و کوهستانی بود.

رئیس اداره کل ترابری شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: جا به جایی دستگاه های حفاری به وسیله گروه های عملیاتی مجرب با رعایت استانداردهای خاص و ایمنی در جاده ها انجام می شود.

وی گفت: این کار با استفاده از خودروهای کشنده فوق سنگین و سنگین با همکاری اداره های راه و ترابری استان ها و پلیس راه کشور صورت می گیرد و برای نقل و انتقال هر دستگاه ۱۰۰ تا ۱۲۰ دستگاه تریلر به کارگیری می شود.

سیستانی افزود: برای تردد در جاده های اختصاصی کارشناسان این اداره قبل از جا به جایی مسیر را از نظر ایمنی و نقاط حادثه خیز بررسی و به کارفرما اعلام تا تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

رئیس اداره کل ترابری شرکت ملی حفاری ایران خاطر نشان کرد: ترابری این شرکت در سال ۱۳۸۸ به دلیل رعایت مقررات ایمنی و نداشتن حادثه در سطح کشور اول شد و انتظار می رود امسال نیز این رتبه را به خود اختصاص دهد.

اداره کل ترابری شرکت ملی حفاری ایران چهار اداره با عنوان مهندسی، تعمیرات، عملیات و امور اداری و خدمات زیرمجموعه دارد و مهم ترین بخش این مجموعه، جابه جایی افزون بر ۷۰ دستگاه حفاری، سوخت رسانی و کالارسانی به این دستگاه ها در موقعیت های مختلف، نقل و انتقال زمینی کارکنان ستادی و اقماری و ارائه خدمات جانبی است.

شرکت ملی حفاری ایران یکی از شرکت های بالادستی تابع شرکت ملی نفت ایران است که حوزه ستادی آن در اهواز تمرکز دارد و گستره عملیات حفاری و خدمات فنی و تخصصی آن در مناطق خشکی و دریایی ۱۱ استان ارایه می شود.

 شماره خبر:۱/۸۳۹۲

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۴۳۱,۳۷۷ بازدید