سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

خودکفایی ۹۰ درصدی ایران در تامین زنجیره توسعه میادین نفت و گاز

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران معتقد است: در حال حاضر ایران تا ۹۰ درصد از زنجیره تامین نیازمندی های توسعه ای میادین نفت و گاز، خودکفا شده است و تا کمتر از ۲ سال آینده به خودکفایی کامل در این زمینه برسیم

احمد قلعه بانی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اشاره به روند رو به رشد توانمندی سازندگان داخلی اظهار امیدواری کرد که به مرحله خود کفایی کامل در تامین نیازمندهای توسعه ای میادین نفت و گاز نایل شویم.

قلعه بانی با تاکید بر خودکفایی ۹۰ درصدی در تامین تجهیزات و قطعات مورد نیاز اجرای پروژه های نفتی و گازی ابراز امیدواری کرد: در آینده ای نه چندان دور بتوانیم به شاهد قطع کامل وابستگی در صنعت نفت باشیم.

وی با اشاره به اشاره به توانمندی های نیروهای متخصص داخلی با وجود اعمال تحریم های  ضد ایرانی تصریح کرد: این وابستگی ۱۰ درصدی مربوط به قطعات با تکنولوژی پیشرفته است که شرکت ملی نفت ایران با استفاده از توان بخش های پژوهشی و تحقیقاتی ضمن تعامل با فعالان ساخت تجهیزات صنعت نفت قصد دارد تا کمتر از دو سال آینده ساخت این قطعات را هم بومی سازی کند.

قلعه بانی نیروی انسانی را مهم‌ترین سرمایه و اصلی‌ترین رکن در شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ و موفق به‌ویژه در صنعت نفت خواند و گفت: توان نیروی انسانی متعهد و متخصص به عنوان مهم‌ترین سرمایه شرکت ملی نفت ایران، رو به رشد و مطلوب است.

وی تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های گسترده  ای که انجام شده است، در فناوری‌های صنعت نفت صاحب دانش و تکنولوژی شده‌ایم و در آینده‌ای نزدیک خدمات فنی و مهندسی نفت را صادر می‌کنیم.

وی یادآور شد: با توانمندی و تجربه‌ای که پیمانکاران ایرانی دارند، همه پروژه‌های صنعت نفت ایران به‌ویژه سخت‌ترین پروژه‌ها که پروژه‌های بخش دریا هستند، در بهترین شرایط ممکن در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران یادآور شد: با استفاده از ظرفیت های موجود در شرکت های نفتی، مراکز علمی و پژوهشی و توان سازندگان داخلی، گام های بلندی در زمینه خودکفایی این صنعت برداشته شده است و امید می رود به زودی شاهد صدور تجهیزات صنعت نفت به خارج کشور باشیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۰ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۰۸۳۲۵ بازدید