سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN
مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت:

موافقتنامه توسعه میدان گازی کیش تا پایان امسال امضا می شود

 به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، مدیرعامل این شرکت از امضای موافقتنامه (HOA) برای توسعه میدان کیش تا پایان سال جاری خبر داد.

 مهندس سعدونی افزود: تا پایان امسال موافقتنامه ای با کنسرسیومی از شرکت‌های ایرانی امضا خواهد شد که ساخت نیروگاه و پالایشگاه در این موافقتنامه پیش بینی می شود، همچنین ساخت خط لوله دریایی و خشکی و دیگر تأسیسات از سوی پیمانکاران در حال انجام است.

 وی گفت: عملیات حفاری در این میدان با شتاب در حال انجام است و هم اکنون در حال مذاکره با پیمانکاران بخش یی.پی سی.اف هستیم.

 گفتنی است: میدان گازی کیش در زیر جزیره کیش(واقع در آب های خلیج فارس) در جنوب غربی بندر لنگه تا شمال غربی جزیره سیری، در جوار جزیره هندرابی و در فاصله ۳۰ کیلومتری لاوان قرار دارد.

 مدیرعامل شرکت متن در این گفتگو از امضای قرارداد توسعه میدان منصوری نیز خبر داد و افزود: برای بخش های حفاری و  زیرزمینی این میدان تا پیش از پایان امسال قرارداد قطعی در قالب EPCF امضا خواهد شد.

 میدان نفتی منصوری از نظر موقعیت جغرافیایی در حدود ۶۰ کیلومتری شمال خلیج فارس و تقریباً ۵۰ کیلومتری جنوب شرقی اهواز در ناحیه خشکی جنوب غربی قرار گرفته است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۲۶۸۳۰ بازدید