سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

همایش سالانه فناوری اطلاعات و ارتباطات بالادستی صنعت نفت برگزار می شود

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت، از برگزاری نخستین همایش سالانه فناوری اطلاعات و ارتباطات بالادستی صنعت نفت در روز ۲۴ بهمن ماه سالجاری خبر داد.

احمد تولایی؛ مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با بیان این مطلب گفت: بررسی جایگاه «فاوا» (فناوری اطلاعات و ارتباطات)، تثبیت نقش آن در صنایع بالادستی، همگرایی امور و برنامه‌ها با اهداف عالیه بالادستی و توسعه کاربردهای فاوا در زنجیره بالادستی صنعت نفت، از اهداف اصلی نخستین همایش سالانه فناوری اطلاعات و ارتباطات بالادستی صنعت نفت است.

 تولایی افزود: نخستین همایش سالانه فناوری اطلاعات و ارتباطات بالادستی صنعت نفت با ۴ محور مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات در زنجیره ارزشی بالادستی صنعت نفت، هماهنگی ارکان فاوا با هدف همسویی با کسب و کار در زنجیره ارزش بالادستی، یکپارچگی امور در سطح بالادستی از طریق چارچوب سازمانی با سیاستی واحد و راهکارهای فناوری اطلاعات با هدف همسویی ارکان فاوا، برگزار می‌شود.

 وی یکی دیگر از اهداف برگزاری این همایش را اشتراک تجارب، بررسی مشکلات، ارائه راهکارها برای واحدهای مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دانست و افزود: با جمع‌آوری تجارب و آموخته‌ها، پایه‌ریزی مدیریت دانش در این حوزه محقق خواهد شد.

 مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت تصریح کرد: در کنار پایه‌گذاری مدیریت دانش و کاربردی کردن آن، باید شاخص‌های ارزیابی عملکرد در برنامه پنجم توسعه را با توجه به شاخص‌های اصلی صنعت نفت برای دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز تبیین کرد.

 تولایی گفت: با برگزاری این همایش، ساماندهی و ترسیم برنامه‌های آتی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت‌ها و مدیریت‌های زیرمجموعه شرکت ملی نفت محقق خواهد شد. وی افزود: کل شاخص‌های مورد نظر در این حوزه تا پایان سال ارزیابی می شود.

 وی پرهیز از دوباره‌کاری و صرف هزینه و زمان در موارد موازی، تدوین سیاست و رویه‌های فاوا برای هم‌افزایی و همسویی کسب و کار اصلی در زنجیره ارزش بالادستی را از جمله نتایج برگزاری این همایش عنوان کرد و افزود: تدوین رویه‌ها و مقررات استاندارد در بخش بالادستی صنعت نفت به منظور همگرایی و همسویی بین واحدهای فاوا و در نهایت ایجاد یکپارچگی در سطوح فرایند، اطلاعات، نرم‌افزار و زیرساخت در سطح بالادستی صنعت نفت از طریق چارچوب سازمانی، از دیگر اهداف این همایش است.

 تولایی افزود: با رفع مشکلات، یکپارچگی و همگرایی مناسبی در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در مجموعه شرکت ملی نفت ایجاد خواهد شد.

 مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت، گفت: با برگزاری نخستین همایش سالانه فناوری اطلاعات و ارتباطات بالادستی صنعت نفت و تدوین و به‌کارگیری نتایج حاصل از آن، در صدد ترسیم نقشه ۵ ساله فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران هستیم.

 تولایی با بیان این‌که این نخستین همایش در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است که از سوی شرکت ملی نفت ایران برگزار می‌شود، ابراز امیدواری کرد: برگزاری این همایش بتواند در مجموعه واحدهای فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت، یکپارچگی و هم‌افزایی بیشتری ایجاد کند.

 وی با بیان این‌که در دو دهه اخیر، فناوری اطلاعات و ارتباطات بیشترین سهم را در تحول و توسعه جوامع به‌ویژه در مباحث کسب و کار داشته، افزود: بدون شک این فناوری تحولی شگرف و نقطه عطفی در عصر جدید در حوزه‌های مختلف کاری به‌ویژه در صنایع است.

 تولایی با اشاره به برگزاری کنفرانس بین‌المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات در بخش صنعت نفت، گاز و پتروشیمی که در خردادماه سال آینده از سوی بخش خصوصی برگزار می شود، گفت: با توجه به این‌که این همایش مختص صنعت نفت است و به بررسی مجموعه نیازهای آن در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌پردازد و مجموعه‌ای از مدیران و متخصصان فاوا در ۴ شرکت اصلی در این همایش نقش اجرایی دارند، انتظار می‌رود که نتایج همایش فناوری اطلاعات و ارتباطات در بالادستی بتواند در ترسیم اهداف و محورهای صنعت نفت در همایش بین‌المللی فناوری اطلاعات و ارتباط در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کمک موثر باشد.

 مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت، گفت: درصدد هستیم با انجام فعالیت‌های مختلف ازجمله برگزاری همایش‌ و سمینار، بتوانیم به تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه در بخش صنعت نفت کمک کنیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۳۸۳۷۲ بازدید