سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

سومین نمایشگاه تخصصی نفت خوزستان فردا آغاز به کار می کند

سومین نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی خوزستان فردا یک شنبه ( ۹ بهمن) با پیام مهندس رستم قاسمی وزیر نفت در اهواز آغاز به کار می کند.

 به گزارش خبرنگار شانا در مناطق نفت خیز جنوب در این نمایشگاه که تا ۱۲ بهمن ادامه دارد ۲۰۰ شرکت بزرگ از سازندگان داخلی حضور دارند.

این نمایشگاه با هدف تقویت ساخت داخل و بومی سازی تجهیزات صنعت نفت به همت شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و از سوی شرکت نمایشگاه های بین المللی خوزستان برگزار می شود.

فراهم سازی زمینه های لازم برای ارائه توانمندی های صنعتگران، سازندگان و تامین کنندگان کالای صنعت نفت کشور همچنین شناسایی نیازهای کارفرمایان و ایجاد هم افزایی میان آنان، از جمله اهداف این نمایشگاه است.

دو دوره قبلی نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی خوزستان در سال های ۱۳۸۸  و ۱۳۸۹ دستاوردهای مهمی به دنبال داشته است.

رونمایی نخستین توربین گازی ساخت داخل، امضای تفاهم نامه همکاری میان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، استانداری خوزستان، انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان و شرکت شهرک های صنعتی استان، مبادله قراردادهای ساخت قطعات و تجهیزات صنعت نفت میان مناطق نفت خیز جنوب و سازندگان داخلی به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال و برگزاری نشست های تخصصی راهکارهای عملی حمایت از ساخت داخل از جمله برنامه های این نمایشگاه است.

در این نمایشگاه که شرکت های بزرگ تولیدی و شرکت های تابع وزارت نفت حضور دارند. شمار شرکت های سازنده و تولیدکنندگان داخلی در نمایشگاه سوم نسبت به دومین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی خوزستان ۴۰ درصد افزایش دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۶:۲۶۳۲۰ بازدید