سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

بیانیه وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در قبال تحریم اتحادیه اروپا

شورای وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا در نشست روز دوشنبه سوم بهمن ماه و در ادامه سیاست های غیرقانونی خود، تصمیماتی غیرمنطقی و توجیه ناپذیر در ارتباط با ایران اتخاذ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، وزارت امور خارجه کشورمان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد:
“جمهوری اسلامی ایران با محکوم کردن این حرکت غیراصولی و با تاکید مجدد بر سیاست های مسئولانه خود مبنی بر تنظیم روابط با کشورهای جهان براساس حقوق و مقررات بین المللی و اصل احترام متقابل معتقد است که این تصمیمات آثار و پیامدهای ناگواری برای مردم اروپا و دیگران خواهد داشت.
ایران بارها برصلح آمیز بودن برنامه هسته ای خود تاکید و همواره همکاری در چارچوب تعهدات خود به آژانس بین المللی انرژی اتمی را ادامه داده و از هرگونه تلاش برای شفاف تر کردن برنامه هسته ای خود دریغ نکرده است.
به نظر می رسد اتحادیه اروپایی در دنباله رویه غیرمنطقی از سیاست های آمریکا به منظور فرافکنی مشکلات اقتصادی و اجتماعی خود در صدد انحراف افکار عمومی از بیداری عدالتخواهانه مردمی و جنبش ضد تبعیض و سرمایه داری توسط فضاسازی های غیر واقعی است.
ملت ایران بارها اثبات کرده است که هرگز تحت فشار و اقدامات ظالمانه حاضر به دست کشیدن از حقوق مشروع و قانونی خود نبوده و مسلماً با ایستادگی درچارچوب اصول عدالت خواهی و اعتقاد به صلح و ثبات بین المللی در آینده نیز تسلیم چنین روش هایی نخواهد شد و این مسئله را به رهبران کشورهای غربی گوشزد می نماید که حرکت تقابلی با استقلال و پیشرفت کشورهای مستقل به مشکلات پیچیده دنیای کنونی خواهد افزود و مسئولیت پیامد این گونه تصمیمات نسنجیده و تلاش برای ایجاد تنش و بحران آفرینی بر عهده اتحادیه اروپایی خواهد بود.”

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۴۳۳۳۰ بازدید