سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN

مصرف گاز تهران به مرز ۱۰۰ میلیون مترمکعب در روز رسید

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران با بیان این که افت دما در تامین گاز مشترکان این استان مشکلی ایجاد نکرده است، مصرف گاز این استان را فراتر ۹۸ میلیون مترمکعب در روز اعلام کرد.

یعقوب علی حسین نیا امروز (دوشنبه ۳ بهمن) گازرسانی به نقاط مختلف استان تهران را از شرقی ترین شهرستان آن (فیروزکوه با دمای منهای ۱۴ درجه سانتیگراد) تا جنوبی ترین شهرستان این استان (رباط کریم با دمای منهای هفت درجه سانتیگراد) را مطلوب خواند و گفت: تامین گاز نقاط مختلف استان تهران به خوبی انجام می شود.

وی با بیان این که شهر تهران نیز با دمای منهای شش درجه سانتیگراد روز سردی را پشت سر گذاشت، مصرف گاز استان را در روز گذشته (یکشنبه ۲ بهمن) ۹۸٫۵ میلیون مترمکعب اعلام کرد.

به گفته حسین نیا به منظور تامین هرچه بهتر گاز بخش خانگی، تحویل گاز به هفت نیروگاه  استان تهران با مجموع مصرف روزانه حدود هفت میلیون مترمکعب، محدود شده است و این نیروگاه ها به صورت عمده از سوخت مایع استفاده می کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران تصریح کرد: امیدواریم با بهبود شرایط جوی و افزایش نسبی دما در روزهای آینده مصرف گاز استان تهران نیز تا حدودی کاهش یابد.

به گزارش شانا، در روزهای گذشته دمای هوا در ۲۵ استان کشور به زیر صفر درجه رسیده که با برنامه ریزی جامع تامین سوخت زمستانی از سوی وزارت نفت و تلاش شبانه روزی شرکت های بالادستی و پالایشگاه های نفت و گاز هیچ مشکلی در تامین سوخت کشور وجود ندارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۲۶۳۵۳ بازدید