سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

تحقق ۹۹٫۸ درصدی برنامه تولید در مناطق نفت خیز جنوب

هرمز قلاوند می گوید: از ابتدای امسال ۹۹٫۸ درصد برنامه تولید نفت در مناطق نفت خیز جنوب تحقق یافته است وروزانه ۳ میلیون بشکه نفت از ۴۵ میدان نفتی در خوزستان تولید شده است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در بازدید  وزیر نفت ازتاسیسات نفتی خوزستان  با اشاره به وجود ۶۰ میدان هیدروکربوری بزرگ و کوچک در گستره فعالیت این شرکت گفت: هم اکنون تولید نفت این شرکت از ۴۵ میدان نفتی خوزستان روزانه در حدود ۳ میلیون بشکه  انجام می پذیرد.

  وی افزایش شمار دکل های حفاری از ۳۹ به ۴۵ دستگاه در زمان حاضر و ۵۰ دستگاه تا پایان سال جاری و به کارگیری تلمبه های درون چاهی را از برنامه های در دست اجرا برای افزایش تولید برشمرد.

 قلاوند تاکید کرد: در ۱۰ ماه سال جاری در حوزه عملیاتی مناطق نفت خیز جنوب ۵۳ حلقه چاه توسعه ای حفاری و ۶۲ حلقه چاه تعمیر و ترمیم شده است و هم اکنون ۲۹ دستگاه حفاری توسعه ای و ۱۶ دکل تعمیراتی در حال فعالیت است.

همچنین در بازدید وزیر نفت  مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون گزارشی از ۴ پروژافتتاح شده با حضور وزیر نفت ارائه داد و گفت: طرح توسعه نمکزدایی شماره ۳ مارون، رونمایی دستگاه جریان نگار، راه اندازی دستگاه فرآورش سیار نفت (MOT) و افتتاح ساختمان نوبنیاد مرکزی شرکت  نفت و گاز مارون پروژه هایی بوده اند که در جریان سفر وزیر نفت مورد بهره برداری قرار گرفته است.

حمید بورد یادآور شد: شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون راهبری ۳ میدان نفتی مارون، کوپال و شادگان را در حوزه ای به وسعت یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع در استان خوزستان بر عهده دارد.

وی میدان نفتی مارون را یکی از پیچیده ترین میدان های نفتی در ایران و جهان عنوان کرد و افزود: با اجرای طرح تزیق گاز به این میدان ۳ میلیارد بشکه نفت به ذخایر قابل استحصال آن افزوده شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۱۲۳۰۷ بازدید